Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad

Fotoreportaże

 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Rozpoczęcie roku Szkoły Muzycznej z Domosławic i finał projektu polsko-ukraińskiego - koncert w Łososinie Dolnej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Informacje bieżące z gminy Czchów

red. Joanna Dębiec.

Polecam fotoreportaż redakcyjny z Narodowego Czytania "Przedwiośnia" w Tymowej: https://photos.google.com/share/AF1QipM3dny_omyWJYEtvTnnNsE463m9WNm7NAF1OMDwo3xO95JzCiYJLitakNyQK6OVdw?key=czRNRXpEU3hpdS05b253emdaY19jUHdOSEw0a3Z3

***

Jeszcze dziś na naszej stronie również fotoreportaż z aranżacji wzgórza zamkowego oraz Grodziska w Czchowie - na bieżąco. Przypominamy, że zakończenie inwestycji jest planowane do listopada br.

***

"Mali Czchowianie" - dziecięcy zespół folklorystyczny, działający przy MOKSiR, 15 września 2018 roku wystąpi w Warszawie na V Muzycznym Festiwalu dla dzieci z cyklu "Piosenka, Uśmiech i My". Próby do występu trwały od czerwca, więc tym bardziej wierzymy w umiejętności i talenty naszych dzieciaków i życzymy powodzenia! Czekamy na relację z wydarzenia.

***

20 września br. o godz. 17.00 w zabytkowym budynku dworskim w Piaskach-Drużkowie odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu społeczno-kulturalnego na użytek mieszkańców miejscowości, połączone z wernisażem prac artystycznych - pochodzącego właśnie z Piasków-Drużkowa - Henryka Bicz-Święcickiego.

***

21 października br. - wybory samorządowe na wójtów, burmistrzów i radnych gmin oraz powiatów. Do końca września trwają rejestracje kandydatów z poszczególnych zarejestrowanych komitetów wyborczych. Numer wrześniowy gazety ukaże się pod koniec miesiąca i znajdziemy w nim interesujące wyborców oficjalne informacje.

 

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" z biblioteką - zapraszamy do Tymowej!

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy 8 września br. na akcję Narodowego Czytania - w tym roku "Przedwiośnia" - ogłoszoną przez Prezydenta RP.

Narodowe Czytanie Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie wraz z filiami w Tymowej i Jurkowie włącza się w ogólnopolską akcję, organizując na terenie gminy Czchów głośne czytanie lektury w miejscu publicznie dostępnym, już nie pierwszy raz. Ale w tym roku jest specjalna okazja, która determinuje wiele wydarzeń kulturalnych, organizowanych na terenie gminy Czchów przez bibliotekę, szkoły, przedszkola, ośrodek kultury... 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głośne czytanie "Przedwiośnia" niech też będzie jednym z nich.

"Przedwiośnie" St.Żeromskiego będą czytać - tym razem w Tymowej, na placu wielofunkcyjnym przed remizą (zmiana miejsca ze względu na odpust w Czchowie oraz "Skodomanię") zaprzyjaźnione z Biblioteką osoby z trzech pokoleń czytelniczych oraz red.Czasu Czchowa. Początek godz.10.00.

Przyjdźcie, posłuchajcie, nie tylko by przypomnieć sobie treść powieści, ale dla refleksji, niech to będzie też zachęta do czytania klasyków literatury. Zachęcamy i zapraszamy do Tymowej.

Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... przed nami SKODOMANIA

red. Joanna Dębiec.

Początek września obfitował w wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Przede wszystkim był to początek roku szkolnego.

Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... przed nami SKODOMANIASzkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach 1 września zorganizowała piękny koncert, podsumowujący realizowany przez szkołę projekt polsko-ukraiński "Muzyka Nas Łączy - Akademia Ambasadorów Kultury", połączony z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów naszej szkoły muzycznej. Koncert odbył się w Centrum Kultury w Łososinie Dolnej. Warto dodać, że projekt obejmował warsztaty muzyczne uczniów naszej, domosławickiej szkoły muzycznej oraz zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej nr 8 ze Lwowa. Uczniowie przez tydzień mogli w Kąśnej Dolnej wymieniać doświadczenia i wspólnie przygotować finałowy koncert, na którym wspólnie wystąpili: Orkiestra Symfoniczna i Chór Warsztatów oraz Zespoły: folklorystyczny Pogórzanie i łemkowski Serencza. Efekt finalny był niesamowity, mistrzowskie połączenie kultur muzycznych, utworów i wykonań; widownia - władze gmin i szkół, współpracujących w ramach działania szkoły muzycznej, rodzice, uczniowie, nauczyciele i przede wszystkim nasi ukraińscy goście - byli pod ogromnym wrażeniem. Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy na fotoreportaż redakcyjny: https://photos.google.com/share/AF1QipNKsk4wMgjqs-56Ti0xoyog1WYtLd9a7yr46EHcc0aQ2zeuzuRtAPIvvrsOYyB4gg?key=aTRDUjc0LWxfQ3Vwbjc1dUIwbXN3RU84X2dUQkFR

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w szkołach 3 września, tego samego dnia również zaczęły pracę: w Czchowie - Klubik dla najmłodszych dzieci "MIŚ" - z tyłu budynku remizy OSP Czchów (cały czas można jeszcze zgłosić swojego malucha do Klubiku) oraz Specjalne Przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej (na parterze Ośrodka) - warto dowiedzieć się więcej zaglądając na profil: https://www.facebook.com/Przedszkole-Specjalne-SOSW... .

***

Za nami również Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018, które w tym roku zostały zorganizowane na stadionie Klubu Sportowego TYMON w Tymowej. Pogoda dopisała, a w zawodach sportowo–pożarniczych - tym razem tylko w grupie seniorów - udział wzięło 6 drużyn z OSP Gminy Czchów. Zawody przeprowadzono zgodnie z regulaminem w dwóch etapach.

Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... przed nami SKODOMANIAPierwszy to bieg sztafetowy, gdzie zamiast pałeczki sztafetowej wykorzystana jest prądownica wodna, natomiast tor przygotowany jest z przeszkodami.

Wyniki biegu sztafetowego:

1 miejsce – OSP Tymowa z czasem   - 62,2 sek. i 0 punktów karnych

2 miejsce – OSP  Tworkowa z czasem 63,6  sek. i 0 punktów karnych

3 miejsce – OSP Jurków  z czasem – 64,0 sek. i 0 punktów karnych

4 miejsce OSP Złota – 66,6 sek. i 0 pkt. karnych

5 miejsce  OSP -  Biskupice Melsztyńskie – 76,8 i 0 pkt karnych

6 miejsce OSP Czchów – 74,8 sek. i 5 pkt. karnych, co daje 79,8 sek.

Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... przed nami SKODOMANIANastępna konkurencja to tradycyjna bojówka na „mokro”. Zadaniem startujących było zbudowanie linii ssawnej i linii gaśniczych oraz strącenie prądem wody 6 pachołków.

Wyniki tej konkurencji  przedstawiają się następująco:

I – Tymowa,   czas     - 53,0 i 0 pkt. karnych

II – Jurków ,   czas     - 51,7 i 5 pkt. karnych = 56,7 sek.

III – Złota,      czas     - 52,2 i 5 pkt. karnych = 57,2 sek.

IV – Tworkowa czas  - 57,7 i 0 pkt. karnych

V – Czchów czas - 67,5 i 5 pkt. karnych = 72,5 sek.

VI – Biskupice Mel. - 72,3 i 10 pkt. karnych = 82,3 sek.

Klasyfikacja generalna zawodów:

 Miejsce I - OSP Tymowa - 115,2

–    II - OSP Jurków - 120,7

–    III - OSP Tworkowa – 121,3

–    IV - OSP Złota - 123,8

–    V - OSP Czchów - 152,3

–    VI - OSP Biskupice Melsztyńskie - 159,1

Zawody sędziował zespół 5 sędziów z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Okolicznościowe puchary i dyplomy wręczył Prezes Oddziału Gminnego Z OSP RP w Czchowie dh Marek Chudoba w asyście Przewodniczącego Rady Miejskiej dha Włodzimierza Rabiasza i Komendanta Gminnego Straży dha Piotra Musiała. Publiczność oklaskiwała poczynania każdej z drużyn.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu redakcyjnego z wydarzenia: https://photos.google.com/share/AF1QipP-am8Wzbqi_lP5MhUiI3Lngu7W-SzORiAOVAiujKg7XFt5gW47lpRvSk3R4ouXuA?key=N2NBRjEyVWRtRGl3VFozSml2T1lCWU9MX3pUOEdR

***

Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... przed nami SKODOMANIAJuż od piątku 7.września przez cały weekend na terenie gminy Czchów będzie odbywał się II już Ogólnopolski Zlot właścicieli i pasjonatów samochodów marki SKODA - SKODOMANIA '2018 - początek i zakończenie oraz baza główna są zaplanowane na Kąpielisku "Chorwacja" w Jurkowie. Warto dodać, że Zlot to nie tylko prezentacja samochodów ale wspólna zabawa całych rodzin, miłośników tych samochodów, rajd z zadaniami do wykonania na terenie gminy Czchów, Iwkowa, Gnojnik...czyli wspaniała wycieczka krajoznawcza po naszym malowniczym regionie i świetna promocja, gdyż zgłoszone i niezgłoszone załogi zjeżdżają tu z całej Polski...

Uwaga, w sobotę parę minut po 17.00 będzie można zobaczyć uczestników SKODOMANII w rynku w Czchowie, zapraszamy.

Niedawno wspominaliśmy o 7.Międzynarodowym Rajdzie Historycznym Polski zabytkowych samochodów z przystankiem w Czchowie, można obejrzeć na naszej stronie fotoreportaż z tego wydarzenia: https://photos.google.com/share/AF1QipM8Eh2EBwPds84i7zQ2JtMWpDk2cwuJGrplMrI-MvS6uK3fcVs5VlPpz9m3-pfSMQ?key=LW44M20wV01yVnFpcUdNWERXeV9kcEZrRWZ2N1Fn - ale nie mylić tych dwóch, jakże różnych wydarzeń! Co prawda łączy je fakt, że organizatorzy obydwóch docenili walory krajoznawcze Czchowa i najbliższego regionu, nasze drogi gminne i powiatowe, po których sama przyjemność się poruszać, podziwiając przy tym widoki, ale tym razem to nie tylko przystanek, a blisko trzydniowy zlot fanów - konkretnie SKODY - z całej Polski właśnie u nas. Poprzednia, pierwsza edycja wydarzenia spowodowała, że uczestnicy i organizatorzy byli tak zachwyceni miejscem i atmosferą, stworzoną przez Gospodarzy: Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie oraz Gmina Czchów, że obiecali tu wracać co rok. Cieszy taka promocja, w sobotę będzie można na naszych drogach zobaczyć wszelkiej maści i roczników SKODY i "skodomaniaków" z całej Polski.

 

 

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-PożarniczePrzypominamy, 2.września br. od godz. 14.00 na stadionie sportowym w Tymowej (powyżej dworu) będą się odbywały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Jest to wydarzenie, na którym będzie można oglądać rywalizację sportową wszystkich drużyn OSP, działających na terenie gminy Czchów i na co dzień dbających o nasze bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy do kibicowania.

Pokażmy, że strażacy ochotnicy - nasze jednostki Ochotniczej Służby Pożarnej i ich służba społeczeństwu,

wymagająca często odwagi i poświęcenia tych ludzi,

są dla nas ważne i potrzebne

i doceniamy ich rolę.

 

7.Rajd Polski Historyczny zabytkowych samochodów z przystankiem w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

7.Rajd Polski Historyczny zabytkowych samochodów z przystankiem w CzchowiePrzypominamy, gdyż zarówno na stronie internetowej MOKSiR, jak i na łamach "Czasu Czchowa" zapraszaliśmy 30 sierpnia do Czchowa - koło godz. 11.00 na czchowskim rynku mają się pojawić zabytkowe, stylowe samochody w ramach 7. już Rajdu Polskiego Historycznego. To również po raz pierwszy Rajd Nowych Energii... sama nazwa intryguje, jednak tych samochodów nie zobaczymy, wybierają na trasie miejsca, w których mogą się doładować. Zgłoszonych do Rajdu było 32 uczestników, jednak nie wszyscy wystartowali, a też zdarza się odpaść na trasie.

Biorąc pod uwagę tegoroczne ogólnopolskie obchody 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i bliższą - 110. rocznicę powstania Automobilklubu Krakowskiego, Organizatora wydarzenia, na pewno będzie co zobaczyć. Wielu uczestników takiego Rajdu to prawdziwi pasjonaci starych samochodów, znawcy ich historii, dlatego będzie okazja podejść i dowiedzieć się więcej o prezentowanych pojazdach. W Czchowie jest tylko jeden z wielu przystanków całego Rajdu, który trwa kilka dni - od 29.sierpnia do 1.września.

Na plakatach - kontakty, strony internetowe organizatorów, można się dowiedzieć więcej. Polecamy.

Polsko-ukraiński projekt łączy szkoły muzyczne: z Domosławic i ze Lwowa... finał 1. września

red. Joanna Dębiec.

Polsko-ukraiński projekt łączy szkoły muzyczne: z Domosławic i ze Lwowa... finał 1. wrześniaJuż od niedzieli szkoła muzyczna w Domosławicach zaczyna wspólny projekt ze szkołą muzyczną nr 8 we Lwowie pod tytułem „Jedność w różnorodności: MUZYKA NAS ŁĄCZY. Akademia Ambasadorów Kultury”. Ideą przewodnią projektu jest odkrywanie tego, co łączy młodych Polaków i Ukraińców oraz demonstracja tego innym. Uczniowie i absolwenci z obu szkół spotykają się, aby pogłębić wiedzę o swoich sąsiadach oraz lepiej poznać się nawzajem.Współpraca między nimi nawiązała się w ubiegłych latach, mają już za sobą szereg wspólnych koncertów i warsztatów, a to wszystko zmotywowało ich do realizacji kolejnego wspólnego projektu.

Tym razem stworzą oni chór i orkiestrę, wspólnie przygotują i wykonają na koncercie aranżacje ukraińskich i polskich melodii ludowych, a także utworów polskiego kompozytora I. J. Paderewskiego i ukraińskiego kompozytora S. Ludkiewicza.

Festiwal EMANACJE i koncerty w najblizszy weekend - polecamy!

red. Joanna Dębiec.

Festiwal EMANACJE i koncerty w najblizszy weekend - polecamy!To już siódmy weekend letniego Festiwalu Muzyki EMANACJE! Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza do Nowego Wiśnicza, Rzepiennika Biskupiego, Gorlic i Lusławic. Wystąpią muzycy Filharmonii Berlińskiej i ich polscy studenci, krakowski kwartet Cordes Classiques i ich goście oraz duo Andrzej Bauer/Tobias Koch.

Warto przypomnieć, że to w 2014 roku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zainaugurowało współpracę z filharmonikami berlińskimi, organizując Letnią Akademię Muzyki, prowadzoną przez muzyków utworzonego w ramach tej legendarnej orkiestry zespołu kameralnego – Scharoun Ensemble. Akademia ma na celu umożliwienie i ułatwienie wyróżniającym się instrumentalistom młodego pokolenia edukacji pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów w Europie. Corocznie młodzi artyści i ich pedagodzy występują także na koncertach Festiwalu EMANACJE, które podsumowują ich tygodniowy pobyt w Lusławicach i są dla młodych instrumentalistów niepowtarzalną okazją do dzielenia sceny z czołowymi muzykami Europy. Oryginalne i zróżnicowane repertuary koncertów oraz muzyczne spotkania młodych talentów z uznanymi mistrzami zapowiadają niecodzienne artystyczne doznania!

Zapraszamy do Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu – 17 sierpnia i Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach – 18 i 19 sierpnia! Niżej szczegóły.

Był Festiwal w Jaśkowym Sadzie, a będzie Dzień Otwarty w Leśniczówce...

red. Joanna Dębiec.

Upały niemiłosiernie dają się we znaki, ale my się nie dajemy - i fotoreportaż redakcyjny z chwilami w deszczu z przepięknego Festiwalu Piosenki Turystycznej w "Jaśkowym Sadzie" w Czchowie - ku ochłodzie i dla zachowania w pamięci, bo warto - publikujemy: https://photos.google.com/share/AF1QipN6bBatfQKpKxpPwe5wlWH502xXGi0-fIYek_tHLY7UKIKr-Ful3urMXU28zyhSrg?key=VzFPV3JyeFVZZzlWMkRDbloxYVNrRXhzclRjQzFB

A jak było? Na Festiwalu Piosenki Turystycznej w "Jaśkowym Sadzie" w Czchowie było... wyjątkowo, było klimatycznie, muzyka od Bieszczad po meandry poetyckiej wyobraźni... w deszczu i promieniach słońca, na piasku - jak na plaży i na mokrej trawie - w bliskości z naturą... Wspaniałe koncerty; niesamowite, pełne pomysłów organizatorki:

KOMUNIKAT

red. Joanna Dębiec.

W ramach treningów i ćwiczeń, dotyczących systemów alarmowania,

wykorzystując jednocześnie okazję do upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,

1 sierpnia 2018 r. o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy,

emitowany przez syreny alarmowe OSP (odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny przez trzy minuty).

Starostwo Powiatowe w Brzesku

CIEKAWOSTKA. Najdłuższe od 100 lat całkowite zaćmienie Księżyca...

red. Joanna Dębiec.

CIEKAWOSTKA. Najdłuższe od 100 lat całkowite zaćmienie Księżyca...Najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca miało miejsce 27.07.2018. Rozpoczęło się o 21.30 i trwało 1 godzinę i 43 minuty. W dodatku data pełni i zaćmienia Księżyca zbiegła się z przypadającym na lipiec apogeum, czyli momentem, w którym Księżyc jest najbardziej oddalony od Ziemi. Faza całkowita trwała do godz. 23.13, ale potem czekała nas jeszcze faza częściowego zaćmienia, a więc „schodzenie” z tarczy Księżyca ziemskiego cienia, która potrwała do 00.30. To zaćmienie było częścią jeszcze jednego zjawiska astronomicznego: trzech wzajemnie powiązanych ze sobą zaćmień, w tym dwóch słonecznych, a pomiędzy nimi całkowitego zaćmienia księżycowego. Ale zaćmienie połączone z pełnią to nie tylko niezwykłe zjawisko na niebie, ale i wyzwanie dla naszych emocji.
A jak na to zjawisko spojrzeć od strony astrologii?

Dni Czchowa i akcja "Kup Książkę dla Biblioteki" za nami...

red. Joanna Dębiec.

Dni Czchowa i akcja Jeszcze na rynku stoi scena, na której cały weekend występowały gwiazdy i gwiazdeczki w ramach jednego z ważniejszych wydarzeń kulturalnych gminy Czchów - Dni Czchowa. Działo się sporo... w sobotę główną gwiazdą wieczoru był zespół Czarno-Czarni, natomiast w niedzielę zespół Loka. Nie można jednak nie wspomnieć o przepięknych wokalnych prezentacjach najmłodszych - laureatów XII Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Majstersztyk", a przede wszystkim koncertu zespołu "Mas" z Magdą Skorupską jako wokalistką w roli głównej. Muszę przyznać, że ta dziewczyna, mieszkanka Czchowa! - zachwyciła w tym roku swoją dojrzałą interpretacją wokalną... brawo! 

Dni Czchowa i akcja Dni Czchowa i akcja O koncertach i atrakcjach dla dzieci, zwiedzaniu, grze miejskiej, stoiskach i promocjach, jeszcze przeczytamy w "Czasie Czchowa", my natomiast przypomnimy tegoroczną akcję Biblioteki "Kup Książkę dla Biblioteki", która od lat jest organizowana w ramach Dni Czchowa, a dokładnie od 15 lat. Akcja polega na tym, ze na specjalnym stoisku Biblioteki można tego dnia zakupić książkę i przekazać ją Bibliotece (zostając opisanym sponsorem danej książki) - książka wzbogaca księgozbiór, z którego wszyscy korzystamy, a my otrzymujemy los z pewną drobną nagrodą i dodatkowo z szansą na nagrodę główną. W tym roku Biblioteka dzięki sponsorom miała możliwość wręczenia 8 głównych, wartościowych nagród, wśród których były: telewizor, tablet, odkurzacz, rower, walizka podróżna, fotel wiklinowy - huśtawka i 2 talony zakupowe na 150 zł. Akcja cieszyła się - jak co roku - ogromnym powodzeniem, a księgozbiór biblioteki wzbogacił się o kolejnych 150 nowych pozycji książkowych.

Echa i wspomnienia...Baszta Jazz Festival '2018... od strony Organizatorów

red. Joanna Dębiec.

Echa i wspomnienia...Baszta Jazz Festival '2018... od strony OrganizatorówEcha i wspomnienia...Baszta Jazz Festival '2018... od strony OrganizatorówEcha i wspomnienia...Baszta Jazz Festival '2018... od strony OrganizatorówXIX Baszta Jazz Festival w Czchowie odbywał się w tym roku 13, 14 i 15 lipca. Był inny niż wszystkie wcześniejsze. Wyjątkowa atmosfera, wiele ciepłych słów, wspomnień i deklaracji o pomocy podkreślało, jak ważny jest Baszta Jazz Festival dla wielu z nas.

Jacek, festiwal i wspomnienia …

Od kilku miesięcy dyrektor Artystyczny Festiwalu - Jacek Mazur pracował nad tegorocznym programem. Pamiętam te wszystkie nasze rozmowy telefoniczne, e-maile, informacje na facebooku. Było ich naprawdę wiele. Jacek program dopinał, pisał do artystów, dzwonił, rozmawiał z nami, przekazywał kontakty i inne ważne informacje. Tej naszej całej pracy przyglądała się, jak zawsze zaangażowana w artystyczne życie Jacka, jego żona Marta. Mieliśmy w niej ogromne wsparcie. Pamiętam rozmowę z Jackiem sprzed trzech lub dwóch tygodni, głos miał pogodny, ciepły, był pełen optymizmu i gdyby nie moja świadomość, że jest chory, rozmawialibyśmy jak dawniej, jak kilka lat temu. Pamiętam, wtedy powiedział do mnie „Elu nie martw się, przyjadę do Czchowa na festiwal i wtedy się zobaczymy...” Gdy już wydawałoby się, że wszystko będzie odpowiednio poukładane – nagła śmierć zburzyła nam naszą piękną mozaikę.

Za nami XIX Baszta Jazz Festival... czyli jazz - miłość i pasja Jacka Mazura, jazz, który nam w Czchowie zostawił

red. Joanna Dębiec.

Za nami XIX Baszta Jazz Festival... czyli jazz - miłość i pasja Jacka Mazura, jazz, który nam w Czchowie zostawiłZa nami XIX Baszta Jazz Festival... czyli jazz - miłość i pasja Jacka Mazura, jazz, który nam w Czchowie zostawiłZa nami XIX Baszta Jazz Festival w Czchowie... Jeszcze nie przebrzmiały dźwięki muzyki jazzowej i niosą się echem po Jeziorze Czchowskim, gdzie ostatniego dnia festiwalu jazz królował nie tylko na plaży, ale i na wodzie (można było posłuchać jazzu podczas rejsu łodziami i gondolą po jeziorze). Każdy dzień Festiwalu był wyjątkowy, inny, piękny, mimo kalejdoskopu pogody, każdy występujący na czchowskiej scenie zespół dedykował jeden ze swoich utworów Jackowi Mazurowi. Wpisywano swoje myśli, wspomnienia, słowa życzliwości refleksji w umieszczonej niedaleko sceny Księdze Pamiątkowej, poświęconej Jego pamięci jako inicjatora i Dyrektora Artystycznego Baszta Jazz Festivalu, Czchowianina, jazzmana, przyjaciela...To był pamiętny Baszta Jazz Festival. Mimo okoliczności koncerty były wspaniałe, fani jazzu - zachwyceni. Na łamach najbliższego Czasu Czchowa szczegółowy artykuł z tego dużego muzycznego wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają na XX. Jubileuszowy za rok.

Ci, którzy chcieliby uczestniczyć osobiście w ostatnim pożegnaniu Jacka Mazura - pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Borku Fałęckim w Krakowie 16 lipca br. o godz. 14.00.