Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Pasowanie na Eko-Przedszkolaka w Jurkowie - fot.red.Joanna Dębiec
 • Pożegnanie Dyrektor szkoły w Tworkowej Pani Marii Włodarczyk oraz uroczysty Dzień Nauczyciela - fot. red. Joanna Dębiec
 • W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w 18.Dniu Papieskim - Domosławicka młodzież - fot. red.Joanna Dębiec
 • Spartakiada Od Przedszkolaka do Strażaka '2018 - fot.red.Joanna Dębiec
 • Ślubowanie klas I. w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Nagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO dla naszej Szkoły Muzycznej

red. Joanna Dębiec.

Nagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO dla naszej Szkoły MuzycznejNagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO dla naszej Szkoły MuzycznejWspominamy o tym wydarzeniu na łamach aktualnego Czasu Czchowa, ale i na stronie internetowej warto przypomnieć o prestiżowej nagrodzie SAPERE AUSO dla Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach... Gratulujemy.

19 października Burmistrz Czchowa, Marek Chudoba oraz delegacja szkoły z dyrektorem Kazimierzem Wojnickim, złożyli wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Było to symboliczne spotkanie dwóch szkolnych tradycji: bardzo młodej, zaledwie 5-letniej - z najstarszą w Polsce, bo liczącą sobie nieprzerwanie aż 429 lat. Okazja do spotkania była niezwykła, jako że właśnie w auli I Liceum w Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagrody Jakości Nauczania „Sapere auso”, ustanowionej przez marszałka województwa małopolskiego. Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowanych zostało 5 szkół, w tym jedna artystyczna – Szkoła Muzyczna I st. w Domosławicach!

Znaleźliśmy się tym samym w gronie placówek, które na swoją renomę pracowały przez długie dziesięciolecia, a nawet – jak w przypadku gospodarzy uroczystości – przez wieki. Miarą tradycji Szkoły Muzycznej w Domosławicach nie jest jednak czas, lecz bezprecedensowa kreatywność artystyczna, naznaczona różnorodnością i ciągłym podnoszeniem jakości. I tę właśnie aktywność, wspartą istotnymi sukcesami pedagogicznymi, w pełni doceniła kapituła nagrody.
Burmistrz Czchowa Marek Chudoba w krótkim wystąpieniu przybliżył fenomen szkoły, wypływający z unikatowej filozofii jej działalności. Jak przystało na szkołę muzyczną – autoprezentacja miała charakter mini-recitalu, na który złożyły się dwie pieśni Grzegorza Majki na duet wokalny i zespół kameralny:
„Dlaczego” do słów Jana Twardowskiego i „Tischnerem uwodzeni” do tekstu z myśli Józefa Tischnera.
A wystąpiły:
Emilia Gliździńska, Maria Molczyk - śpiew
Magdalena Furtak - saksofon
Karolina Mytnik - fortepian
Paulina Dębska - skrzypce
Awaz Szczepańska – wiolonczela

Całością dyrygował kompozytor - Grzegorz Majka.

Więcej o nagrodzie i uroczystości na stronie województwa małopolskiego:

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/doceniono-wychowawcow-malopolskiej-mlodziezy

oprac. Grzegorz Majka