Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Aranżacja wzgórza zamkowego na ukończeniu, powstaje szlak militarno-historyczny - połowa listopada 2018 r. - fot.red. Joanna Dębiec
 • 100 główek kapusty do szatkowania i 100 gołąbków - na 100-lecie niepodległości Polski - oryginalny pomysł Jurkowskich gospodyń ze wsparciem seniorów z Naszej Chaty - fot.red. Joanna Dębiec
 • 11 listopada 2018 w 100.rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Czchowie - fot. red. Joanna Dębiec
 • Uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Bracia Polacy znad Wisły czyli przedpremiera trzeciej już sztuki autorstwa J.J.Należytego, przygotowywanej w Czchowie przez Teatr Komedia z Krakowa (Projekt: 100 lat Radości z Niepodległości) - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka - czchowskie spotkania

red. Joanna Dębiec.

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka - czchowskie spotkania22. września br. w Zespole Szkół w Czchowie odbyło się spotkanie autorskie w ramach cyklicznej już Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej (fotoreportaż pod linkiem OKIEM REPORTERA). Organizatorem niezapomnianych spotkań na żywo z pisarzami, poetami współczesnymi, nie tylko polskimi, ale również zagranicznymi jest od 11 już lat w Czchowie Miejska Biblioteka Publiczna. Natomiast pomysł tego rodzaju spotkań literackich zrodził się 20 lat temu, jego inicjatorem był i do dziś pozostaje organizatorem - pisarz, Kawaler Orderu Uśmiechu, twórca literatury dla dzieci, znany i lubiany - Andrzej Grabowski. To dzięki niemu Małopolska gości przez jeden tydzień w roku prawdziwych Mistrzów Pióra, którzy promują swoją twórczość, dzielą się swoimi doświadczeniami literackimi i zarażają pasjami. W tym roku do Czchowa w ramach "Jesieni" przyjechali: Kazimierz Burnat z Wrocławia, poeta, publicysta, edytor, tłumacz, dziennikarz i animator kultury; Krystyna Konecka - wieloletnia dziennikarka, poetka, mistrzyni sonetów i fotoreportażu, podróżująca po świecie (obecnie mieszka w Londynie) i wyszukująca postacie i myśli do swoich poezji i fotografii; oraz Lam Quang My z Wietnamu - doktor nauk fizycznych, pracownik Instytutu Fizyki PAN, poeta - pisze wiersze w języku ojczystym i polskim, aktywnie uczestniczy w polskim życiu literackim.

Pokłosie

red. Joanna Dębiec.

Kliknij aby obejrzeć cały reportaż Kilkudniowy wyjazd dziennikarski zawsze procentuje artykułami. Inspirują miejsca, ciekawi ludzie, wydarzenia. Kilka z nich powstało już w trakcie Forum, właśnie z serii SMAKI WIELKOPOLSKI: "Smakowanie Wielkopolski", "Wągrowiec - perła w koronie jezior", "Smakowanie Wielkopolski wciąż i wciąż inaczej" (z wrażeń znad Jeziora Lednickiego z grodu pierwszych Piastów), "Wieczór jak sen o..." (krótka relacja z wieczoru artystycznego na Uniwersytecie w Poznaniu) i coś o nas: "W poszukiwaniu serca". Felieton dla Czytelników Czasu Czchowa jest przygotowywany do wydania papierowego gazety, które ukaże się ok. 20. października.

Redakcja "Czasu Czchowa" u źródeł polskiej państwowości

red. Joanna Dębiec.

XVIII Światowe Forum Mediów Polonijnych dobiegło końca. Jest to, przypomnijmy, wydarzenie medialne, rozpoczynające się co roku w Małopolsce, a dalej organizowane w innym regionie kraju, dzięki któremu Polska promuje się za pomocą mediów polskich (patronat medialny) i polonijnych nie tylko u nas, ale i na całym świecie (bierze w nim udział ponad 150. dziennikarzy mediów polonijnych z kilkudziesięciu krajów). Stąd niejako zabierają "Polskę" w świat. Dzięki objęciu patronatem medialnym Forum i my w tym przedsięwzięciu uczestniczyliśmy. Z "Czasem Czchowa" zaraz po inauguracji Forum w Tarnowie, trafiliśmy do Nowego Sącza, następnie już Kalisza - najstarszego miasta w Polsce, byliśmy w Ostrowie Lednickim, Gnieźnie, Poznaniu - na inauguracji Międzynarodowych Targów Poznańskich "Smaki Regionów" oraz "Polagra '2010", również w nowoczesnym Uniwersytecie Adama Mickiewicza - Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Poznaniu...

Promocja na Światowym Forum Mediów Polonijnych

red. Joanna Dębiec.

8. września ruszyło Światowe Forum Mediów Polonijnych - 18. edycja wydarzenia dziennikarskiego i promocyjnego, które rozpoczyna się w Tarnowie. Zjeżdża się na nie ponad 150 dziennikarzy mediów polskich i polonijnych z całego świata. Czas Czchowa w tym roku po raz pierwszy otrzymał propozycję objęcia Forum patronatem medialnym. Będzie to okazja do promocji Czchowa, gazety oraz naszego portalu w szerokim środowisku medialnym oraz w tym roku w regionie wielkopolskim. Wizyty dziennikarzy Forum można śledzić na łamach Dziennika Polskiego (również patronat medialny) lub na naszej stronie pod linkiem Stowarzyszenia Współpracy z Polonią. Do zobaczenia/poczytania 15. września!

Nowa ruchoma panorama - na pamiątkę 700. urodzin Kazimierza Wlk. w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Nowa ruchoma panorama - na pamiątkę 700. urodzin Kazimierza Wlk. w CzchowieWłaśnie powstała kolejna wspaniała prezentacja, tym razem z obchodów 700. urodzin króla Kazimierza Wielkiego oraz 20-lecia Samorządności w Czchowie. Niejako na te historyczne wydarzenia udało się oddać po modernizacji piękne centrum Czchowa! To wszystko chcieliśmy pokazać, pozostawić na pamiątkę dla Czchowian i tych, którzy kochają Czchów i chcą być blisko naszych lokalnych wydarzeń, ocalić od zapomnienia... Już dziś wieczorem można będzie obejrzeć prezentację.

1 września znów wylały rzeki i potoki

red. Joanna Dębiec.

1 września znów wylały rzeki i potokiO mały włos i powtórzyłaby się sytuacja z maja br. Jeszcze wczoraj, w godzinach popołudniowych, intensywne opady deszczu spowodowały na terenie gminy Czchów kolejne podtopienia. Zelinka, Tymówka - zwykle niewielkie potoki, wystąpiły z brzegów, strażacy ochotnicy interweniowali w Tymowej, Jurkowie, Biskupicach i w Czchowie (na fotoreportażu pod linkiem OKIEM REPORTERA - Czchów u pp.Janickich, Jurków w sąsiedztwie wału). Sąsiednia Uszwica znów wylała, a w Witowicach blisko szkoły przez parę godzin była nieprzejezdna dla samochodów osobowych trasa w kierunku Nowego Sącza. Na szczęście wszystko się uspokoiło. Na razie... Weekend ma być pogodny, a we wtorek nawet 21 stopni. Cieszmy się więc z każdego ładnego dnia i zabezpieczajmy posesje, bo ten rok nas nie oszczędza!

Festiwal Kulinarny w Jurkowie!

red. Joanna Dębiec.

Festiwal Kulinarny w Jurkowie!Już w najbliższą niedzielę, przy Zajeździe „Zagłoba” w Jurkowie odbędzie się I Festiwal Kulinarny Potraw z Dziczyzny. Święto dla myśliwych, smakoszy jak również dla pasjonatów dobrej zabawy. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 konkursem na najlepszą potrawę z dziczyzny, następnie będzie można obejrzeć pokaz gotowania prawdziwych Mistrzów Kuchni. O godzinie 17.00 - oficjalne rozpoczęcie Festiwalu. Każdy kto chce się wykazać swoją wiedzą na
temat naszego województwa, będzie mógł wziąć udział w Konkursie wiedzy o Małopolsce. Po zmaganiach intelektualnych, przyjdzie czas na relaks podczas Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego. Będzie to niemała atrakcja Festiwalu. Na zakończenie zaplanowano dyskotekę plenerową, która ma potrwać do późnych godzin wieczornych. Zapowiada się dobra zabawa. Oby tylko pogoda dopisała! Serdecznie zapraszamy szczególnie na polecany przez Organizatorów bigos z dziczyzną i śliwkami!
Czas Czchowa obejmuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Posiedzenie Rady Dzielnicy Czchów rozpoczęło obchody 700. urodzin Kazimierza Wielkiego w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Posiedzenie Rady Dzielnicy Czchów rozpoczęło obchody 700. urodzin Kazimierza Wielkiego w CzchowieUroczyste obchody 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wielkiego zaplanowano na sobotę, ale już w piątkowy wieczór miało miejsce w Czchowie niecodzienne wydarzenie. Otóż Radni Rady Dzielnicy Czchów jako pierwsi usłyszeli od Burmistrza o szczegółach właśnie zakończonej głównej części inwestycji - odnowy centrum Czchowa, która będzie piękną oprawą dla uroczystości 700. urodzin Kazimierza Wielkiego - króla, który nadał naszej osadzie prawa miejskie. Udało się nam, niejako na Jego cześć, odnowić Rynek.

OGŁOSZENIE

red. Joanna Dębiec.

Zaginął telefon LG!!!

W dniu wczorajszym 26. sierpnia 2010 r. w Urzędzie Miasta Czchów zginął telefon LG GB220.
Jest on własnością Redakcji „Czasu Czchowa” i zawiera dużo ważnych i czytelnych tylko dla redakcji kontaktów.
Uczciwego znalazcę prosimy o oddanie telefonu lub przesłanie go pocztą na adres:
Redakcja Czasu Czchowa, Rynek 10, 32-860 Czchów
Wszelkie informacje pod numerem tel. 14 6621732, lub na
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Miłuj bliźniego swego jak siebie samego"

red. Joanna Dębiec

Już w sobotę Czchów świętuje

red. Joanna Dębiec.

Już w sobotę Czchów świętujeOd kilku miesięcy przyglądamy się modernizacji centrum Czchowa, obserwujemy zmiany i chcielibyśmy widzieć finał prac jak najszybciej. Mam dobrą wiadomość dla niecierpliwych. W tą sobotę 28. sierpnia Burmistrz Czchowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na uroczyste obchody 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego i Dnia Samorządowca, czyli uroczystą sesję Rady Miejskiej, konferencję, część artystyczną, ale i... na oficjalny odbiór czchowskiego rynku po modernizacji oraz poświęcenie pamiątkowej tablicy Kazimierza Wielkiego. Obok szczegółowy program uroczystości. Dla zainteresowanych zabawą taneczną spieszę donieść, że grał będzie zespół VIP. Również na plakacie tego nie znajdziecie - na tę okazję zostało przygotowane specjalne wydanie książkowe:

"Czchowskie jubileusze

800 lat Czchowa

700 rocznica urodzin króla Kazimierza Wielkiego"

Wydawca: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, pod redakcją Kazimierza Dudzika.

Na pewno będzie to piękna pamiątka tych historycznych dla Czchowa wydarzeń, których byliśmy w roku 2008 i będziemy 28. sierpnia 2010 roku - świadkami.

Dożynki Gminne w Tworkowej

red. Joanna Dębiec.

Dożynki Gminne w Tworkowej Niedzielę 22 sierpnia br. wybrano na dzień, w którym rolnicy oraz mieszkańcy gminy Czchów mogli podziękować Bogu za tegoroczne plony. Tym razem to Tworkowa była Gospodarzem Dożynek Gminnych. Niestety w tym roku oprawa uroczystości była bardzo skromna w porównaniu do ubiegłych lat, ale i czas ostatnich miesięcy nie był dla rolników i mieszkańców gminy Czchów sprzyjający. Powodzie i wciąż czynne osuwiska poczyniły znaczne szkody na naszym terenie. Mimo dużo skromniejszych zbiorów jest za co dziękować Bogu - za nasz chleb powszedni... Norwid pisał pięknie o Polsce: "Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba..." - słowa te zdają się brzmieć jakoś daleko, tęskno, gdzie ta Polska? Gdzie kraj, w którym szanowało się dary nieba, symbole, okazywało wdzięczność i pokorę? /Po rozwinięciu - fotoreportaż/

Mieszkańcy Czchowa obserwują i komentują zmiany

red. Joanna Dębiec.

Mieszkańcy Czchowa obserwują i komentują zmianyPodczas weekendu na czchowskim rynku można było podziwiać pierwsze efekty nowo uruchomionej fontanny. To element, który został zaprojektowany i wykonany ze szczególną starannością w ramach odnowy centrum Czchowa. Stanął na miejscu fontanny, która nie budziła zachwytu zwiedzających. "Róża wiatrów" jest prawdziwą ozdobą rynku, rozłożyste strumienie wody i iluminacje świetlne dają wspaniały efekt, szczególnie widoczny nocą. Zebrani mieszkańcy towarzyszyli wykonawcom przy uruchomieniu, a Burmistrz wrzucił do fontanny pierwszą monetę na szczęście. /Po rozwinięciu fotoreportaż i fontanna nocą/

OGŁOSZENIA DROBNE:

Administrator.

OGŁOSZENIA DROBNE:

Aktualizacja: 02.09.2014.
 
WYNAJMĘ DOM w Złotej, gm. Czchów wraz z zabudowaniami gospodarczymi. W centrum miejscowości. Działka 18 a.
KONTAKT 507 041 095.
***
TANIO SPRZEDAM ciągnik własnej roboty w Tworkowej, cena 2000 zł do negocjacji. Telefon: 508 066 763
***
 
SPRZEDAM DZIAŁKĘ - rolna, 1,25 ha, w Jurkowie. Kontakt: 697 103 792
***
ELEWACJE I WYLEWKI MASZYNOWE. Tel. 600 764779.
*** 
STUDENTKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO chętnie udzieli korepetycji z języka (klasy I-VI) na terenie Czchowa lub okolic. Kontakt tel. 889 047 061
***
KUPIĘ NIEDUŻY DOMEK na terenie Czchowa, może być drewniany. Kontakt: 14/ 6843288.
***
KUPIĘ DREWNO ROZBIÓRKOWE, STODOŁY, DOMY DO ROZBIÓRKI, 
WYMIENIĘ STARE DESKI NA NOWE.TEL.604919399
***
Sprzedam działkę 0,39 ha - Czchów, Zapotocze Górne tel. 534868206

- dostęp do wszystkich mediów,
- droga asfaltowa.

***

SPRZEDAM DZIAŁKI BUDOWLANE, Tymowa Zeliny, ok. 30 arów, z możliwością podziału na mniejsze.

Tel. 694 142 921.

***

KUPIĘ STODOŁY DO ROZBIÓRKI. Kontakt: 604 919 399.

***

PRACE OGÓLNO-REMONTOWE i wykończeniowe: kafelkowanie, szpachlowanie, malowanie, zabudowy kartonowo-regipsowe, poddasza. Tel. 788 097 509

*** 

PRZEPROWADZKI. Tel. 503 750 041

*** 

SPRZEDAM SUKNIĘ ŚLUBNĄ Z TRENEM. Rozm. 36/38, jednoczęściowa, stan bardzo dobry, po czyszczeniu. Do sukni bolerko. Tel. 698 728616.

*** 

WYKONYWANIE BALUSTRAD, BRAM, ogrodzeń kutych. Tel 513 820 239. Czchów.

***

SPRZEDAM 1 HA DZIAŁKI ROLNEJ w Jurkowie, cena ok. 700 zł za ar. Kontakt: 694 606 553. Właściciel zam. w Nowej Hucie

*** 

SPRZEDAM GOSPODARSTWO ROLNE wraz z domem, bezpośrednio, 1,70 ha powierzchni, Tworkowa. Kontakt: 508 066 763

*** 

SPRZEDAM STARY DREWNIANY DOM, Czchów przy rynku, do remontu, wraz z budynkiem gospodarczym (murowanym) na działce 227 m2. Tel. 608 474 516.

***

SKUPUJĘ BUTELKI po piwie 0,5 l Okocim, Żywiec, Lech, Tyskie, Warka, Harnaś, Tatra. Odbiorę swoim transportem z okolic Brzeska, Bochni, Czchowa, Tarnowa. Tel. kontakt. 603812365.

 

Zmienia się czchowski rynek

red. Joanna Dębiec.

Zmienia się czchowski rynekStanęły nowe stylowe latarnie, zaczyna być widać ozdobne barierki na podcieniach i kształtów nabiera fontanna wykonana na wzór "róży wiatrów". Z rynku zniknie też drewniana scena (ma zostać przeniesiona pod Grodzisko). Około 20. sierpnia będzie można zobaczyć centrum Czchowa w całej okazałości. Zmiany śledzimy na bieżąco.

28.sierpnia jest zaplanowana uroczystość związana z historią Czchowa jako miasta królewskiego połączona z oddaniem zmodernizowanego Centrum Czchowa. Jeśli pogoda dopisze, zapowiada się piękne, ważne dla miasteczka i jego dalszego rozwoju - wydarzenie.

Zmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynek

II dzień Festiwalu Jazzowego na ruchomej panoramie

red. Joanna Dębiec.

II dzień Festiwalu Jazzowego na ruchomej panoramieStudio, które dla naszego portalu wykonało ruchome panoramy prezentujące Czchów - ryneczek, jezioro oraz widok z baszty, wykonało dla redakcji również bardzo ciekawą prezentację złożoną z 5. ruchomych panoram oraz galerii zdjęć z II dnia Baszta Jazz Festivalu '2010. Mam nadzieję, że spodoba się Państwu. Szkoda, że nie było możliwe przygotowanie podobnego materiału z I dnia Festiwalu albo z Dni Czchowa. Ale jeśli tą próbkę - uważam, że bardzo udaną - uznacie Państwo za atrakcyjną i wartą wykorzystania dla promocji Czchowa i najważniejszych wydarzeń kulturalnych - postaramy się w ten właśnie sposób dokumentować najpiękniejsze miejsca, emocje i Was. Zapraszam do obejrzenia jeszcze raz II dnia Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - inaczej - w galerii XI BASZTA JAZZ FESTIVAL - osobny link przed fotoreportażami. Można również obejrzeć prezentację bezpośrednio stąd - klikając w zdjęcie miniaturki.