Nasi partnerzy

 • image
 • Instal-mont
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Otwarcie Ośrodka Aktywności Społecznej w Leśniczówce w Czchowie na Trawnikach - fot. red. Joanna Dębiec
 • Wyjątkowo klimatyczny Festiwal Piosenki Turystycznej w Jaśkowym Sadzie w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Zajawki przedpremierowe kolejnej sztuki w realizacji Teatru Komedia z Krakowa w ramach projektu
 • Dni Czchowa - niedzielne atrakcje, akcja Biblioteki i koncerty - fot.red. Joanna Dębiec
 • Dni Czchowa '2018 - sobota - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

INFORMACJA - BĄDŹ OSOBIŚCIE NA BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

red. Joanna Dębiec.

INFORMACJA - BĄDŹ OSOBIŚCIE NA BEATYFIKACJI JANA PAWŁA IIOddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czchowie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II.

Termin : 27 kwietnia - 04 maja 2011 r.

Uczestnicy pielgrzymki odwiedzą sanktuaria w Padwie, Loretto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Angelo, Manopello, Rzym i Asyż. W Watykanie wezmą udział w modlitewnym czuwaniu i Mszy Świętej Beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych! Jeszcze są miejsca. (Wyjazd z Jurkowa).

Dokładne informacje można uzyskać telefonicznie – nr 0-14 66 39 011
Zgłoszenie (ze względów organizacyjnych) do 25 marca 2011 r.

OGŁOSZENIE

red. Joanna Dębiec.


OGŁOSZENIEW dniach 25, 26 i 27 lutego 2011r.  harcerze i zuchy z drużyn działających na terenie gminy Czchów przeprowadzą Publiczną Zbiórkę Pieniędzy (decyzja Starosty Brzeskiego SO.5311.1.2011.MW) na leczenie chorego na ostrą białaczkę ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie Kamila Motaka. Zbiórka przeprowadzona będzie w piątek w szkołach, w sobotę  na ulicach, przy sklepach na terenie Gminy Czchów oraz w niedzielę przy kościołach. Prosimy o poparcie tej inicjatywy. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Harcmistrz Maria Motyka.

Kolejny Turniej Charytatywny i kolejne wsparcie, tym razem grali dla Kamila Motaka

red. Joanna Dębiec.

Kolejny Turniej Charytatywny i kolejne wsparcie, tym razem grali dla Kamila MotakaW akcję na rzecz Kamila Motaka, chorego na białaczkę, o którym pisaliśmy już na stronie, włączyli się sportowcy i urzędnicy. 13 lutego na hali sportowej w Czchowie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Zebrano dla Kamila blisko 940 zł, kolejne 350 zł udało się zebrać organizatorom (Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie) na terenie Urzędu Miejskiego. Przy oficjalnym przekazaniu efektów zbiórki była obecna Beata Nosek, bardzo pomogła swoim zaangażowaniem w organizację Turnieju chłopcu i jego rodzinie. Tato Kamila bardzo serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i słowa nadziei. Takie inicjatywy i nam wracają wiarę w szczerość i dobrą wolę drugiego człowieka.

Echa 2010 roku...

red. Joanna Dębiec.

Echa 2010 roku...Zimą zmagaliśmy się z przeszywającym mrozem. Wiosną żegnaliśmy parę prezydencką. Latem walczyliśmy z powodzią. Jesienią poszliśmy do urn wyborczych. Rok 2010 był trudny i doświadczył każdego z nas. Te wszystkie wydarzenia, które objęły cały kraj, miały wpływ na kalejdoskop wydarzeń gminnych. „Czas Czchowa” je na bieżąco relacjonował. Warto obejrzeć naszą galerię – KALEJDOSKOP WYDARZEŃ 2010 ROKU w najnowszym Czasie Czchowa (nr styczeń/luty 2011 w kioskach) oraz w kolorze już dziś wieczorem na naszej stronie.

Noworocznie i jazzowo

red. Joanna Dębiec.

Noworocznie i jazzowoOstatnio na stronie pojawił się nowy fotoreportaż, tym razem z koncertu jazzowego w Łaziskach. Jazz Band Ball Orchestra w ubiegły weekend rozpoczął muzyczny nowy rok w Czchowie. Czy karnawałowe "jazzowanie" przejdzie do tradycji, tak jak pozostał w Czchowie Baszta Jazz Festival - to się okaże. W każdym razie fanów jazzu i przyjaciół Jacka Mazura oraz Jego krakowskiego zespołu nie brakowało. We wspaniale zaprojektowanych wnętrzach oranżerii Hotelu "Łaziska" na Zaporze koncerty nabierają wyjątkowego "smaku". Zapraszam na fotoreportaż - ze względu na chorobę - nieco później.

Uwaga grypa!!!

Administrator.

Ostrzegamy - grypa zatacza coraz szersze kręgi i dopada coraz więcej ludzi. W przychodniach  tłok - już na trzy godziny przed końcem pracy, nie można zarejestrować się do lekarza. Dbajmy więc o własne zdrowie i unikajmy, oczywiście w miarę możliwości, większych skupisk ludzkich - tam zawsze może trafić się ktoś zarażony. Gdy wirus już nas dopadnie, nie czekajmy aż całkiem nas "rozłoży", a połóżmy się choć na kilka dni do łóżka. Siebie wyleczymy i nie będziemy roznosicielami zarazków.
W związku z tym, że do naszej redakcji wirus także już dotarł, następne gazetowe wydanie Czasu Czchowa ukaże się z opóźnieniem, a być może, nawet w następnym miesiącu. Przepraszamy.

Poniżej prezentujemy linki opisujące jak można zwalczyć wirus grypy:

http://www.naturae.pl/news/show/jak-walczyc-z-przeziebieniem-i-grypa.html

http://www.zdrowiutko.info/jak-walczyc-z-grypa/

 

 

POTRZEBNA POMOC – CIĄG DALSZY

Administrator.

 

Do redakcji Czasu Czchowa wpłynęła od rodziców Kamila informacja, iż zgłosili swe dziecko do FUNDACJI PRZECIWKO LEUKEMII. KRS fundacji: 0000151978. Nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182 z dopiskiem: dla Kamila Motaka. Na rzecz fundacji można odpisywać 1 % z rozliczanych podatków, w imieniu Kamila i Jego rodziców, prosimy wszystkich, których serca nieobojętne są na los chorych dzieci, o dokonywanie takich odpisów - każda Państwa złotówka będzie cenniejsza niż złoto!

Jazzowy koncert karnawałowy w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Jazzowy koncert karnawałowy w CzchowieDzisiejszy wieczór będzie w Czchowie wyjątkowy. W Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Łaziska" znów, tym razem noworocznie i karnawałowo - będzie królował jazz... Koncert w wykonaniu znanego i zaprzyjaźnionego z Czchowem zespołu Jazz Band Ball Orchestra i oczywiście Jacka Mazura, na pewno nie zawiedzie nie tylko fanów, Organizatorzy zapowiadają niezapomniane chwile i dobrą zabawę! Już od godz. 20.00...

POTRZEBNA IM NASZA POMOC

red. Joanna Dębiec.

 

POTRZEBNA IM NASZA POMOCKAMIL KILKA MIESIĘCY TEMU BIEGAŁ, GRAŁ W PIŁKĘ, DZIŚ W SZPITALU ZMAGA SIĘ Z BIAŁACZKĄ

… na te święta nie był w domu… a kilka miesięcy temu był normalnym, zdrowym chłopcem,POTRZEBNA IM NASZA POMOCuczył się, jeździł na rowerze, grał na komputerze, służył do mszy jako ministrant…

Pewnego dnia idąc z koleżankami i kolegami na ognisko 12-letni Kamil Motak zaniemógł, skarżył się na ból w nogach, trudno mu było zrobić kilka kroków, już na ognisku bawić się nie chciał. Rodzice zabrali go na badania i… trafił do szpitala. Badania najpierw w Czchowie, potem w Brzesku, wykazały nieprawidłowości w składzie krwi.

Chłopiec i przerażeni rodzice usłyszeli straszną diagnozę, którą potwierdziły szczegółowe już badania na Klinice w Prokocimiu – białaczka! W 75 % krew zawiera komórki rakowe. Kamil leży od tego czasu w szpitalu specjalistycznym i dzielnie znosi kolejne chemie (3 w tygodniu), ma podawane sterydy, krew, osocze, potrzebuje dużo siły i wsparcia, dużo nadziei i ciepła, również z naszej strony. Gdy chemioterapia poskutkuje, trzeba będzie czekać na nowy szpik, (patrz akcja w najbliższy weekend w Brzesku) niezbędny aby żył! Chłopca czeka długotrwałe leczenie. Kamil ma kochających rodziców i 8-letnią siostrę, mieszkają w swoim, niedawno wybudowanym domu na Wytrzyszczce. Rodzice, mimo skromnych warunków życiowych POTRZEBNA IM NASZA POMOC(tato pracuje sezonowo, mama chora na oczy i kręgosłup ma przyznaną rentę) starają się, by codziennie być w Krakowie, kupują wymagane przy braniu chemii lekarstwa (za jedno, którego opakowanie ledwo starcza na tyd zień, trzeba zapłacić 250 zł), wspierają synka podczas bolesnych badań i leczenia. Pomóżmy im!

Jeśli chciałby ktoś wesprzeć finansowo w tej trudnej sytuacji Bernadetę i Czesława Motaków z Wytrzyszczki, ich 12-letniego synka Kamila, podajemy nr konta:

BSR 54858900060091035816180002 z dopiskiem: DLA KAMILA

22 stycznia - akcja pomocy 13-letniemu Przemkowi walczącemu z białaczką

red. Joanna Dębiec.

22 stycznia - akcja pomocy 13-letniemu Przemkowi walczącemu z białaczkąPrzemek Wolny, 13-letni uczeń Gimnazjum nr 2 w Brzesku jest fanem gier komputerowych, piłki nożnej i motoryzacji. Teraz rozgrywa walkę z bardzo nierównym przeciwnikiem - ostrą białaczką szpikową, w której stawką jest jego życie. Dnia 22 stycznia 2011r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Przemka i Innych. Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Rejestracja odbędzie się: 22 stycznia 2011 r. w godz. 10.00 – 16.00. Miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku, ul. Czarnowiejska 44.

Z początkiem roku...

red. Joanna Dębiec.

Jak zapewne odwiedzający naszą stronę zauważyli, już drugi miesiąc opracowujemy i umieszczamy na bieżąco, korzystając z twórczej współpracy dziennikarskiej z p.Katarzyną Pasiut, newsletter Czasu Czchowa. Opracowujemy aktualne informacje dla każdego, które obejmują nie tylko Czchów, gminę - tu przygotowujemy aktualności i fotoreportaże, ale powiat brzeski, region małopolski i co ciekawsze newsy z kraju. Mam nadzieję, że udaje nam się powoli stworzyć dopełnienie wersji papierowej Czasu Czchowa - aktualny portal informacyjno-promocyjny gminy Czchów! Od kilkudziesięciu wejść na stronę po dzisiejsze kilkaset to niemały sukces i - co ważniejsze - sygnał, że właśnie tego oczekuje Czytelnik (co "podpowiedziały" wyniki ankiety Czytelnictwa Czasu Czchowa z 2009r.) - aktualności o swojej miejscowości, gminie, regionie. Rozpoczynając nowy rok nie poprzestajemy na dotychczasowych pomysłach. Gazeta jest już na rynku od 20 lat, samodzielna strona internetowa Czasu Czchowa - wciąż ewoluując - od 6. Od 2010 roku, dzięki świetnej współpracy z nowym administratorem strony Michałem Papugą, mamy możliwość wykorzystywać bardzo efektywnie stronę - samodzielnie wstawiać aktualności, fotoreportaże eksponować za pomocą atrakcyjnych galerii umieszczanych jeszcze tego samego dnia na stronie. Z początkiem roku...Duży ukłon w stronę Pana Administratora! Zaś dzięki współpracy z p. Michałem Plichtą wzbogaciliśmy stronę o wspaniałe ruchome panoramy, co dało ciekawą promocję Czchowa i wydarzeń kulturalnych, jak choćby obchodów 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wlk. w Czchowie. Wydarzenia roku 2010 były niepowtarzalne, opisywaliśmy je i "pokazywaliśmy". Mam nadzieję, że wciąż udaje nam się potwierdzać hasło promocyjne, które powstało -naście lat temu przy tworzeniu gazety - CZAS PRACUJE DLA WAS! Oby ten trudny - jak zapowiadają ekonomiści - rok 2011, był dla Czasu Czchowa łaskawy.

Częściowe zaćmienie Słońca widoczne w Polsce

red. Joanna Dębiec.

Częściowe zaćmienie Słońca widoczne w PolsceW Polsce dzisiaj rano można było zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. O godzinie 9:35 Księżyc przysłonił ponad 80% słonecznej tarczy, pierwszy raz od 8 lat.

Dzisiaj między godziną 8:15 a 11:05 można było w całej Polsce obserwować częściowe zaćmienie Słońca. (Fot. bez przysłony Czchów, 10.46). O godzinie 9:35 Księżyc zasłonił aż 80 procent górnej tarczy Słońca. Tak znacznego zaćmienia nie było w Polsce od 8 lat. Na kolejne o tak dużej fazie trzeba będzie poczekać aż 15 lat.

Kalendarze z chochlikiem

red. Joanna Dębiec.

Tak się niefortunnie złożyło, że w niektóre z kalendarzy na rok 2011, na 20-lecie "Czasu Czchowa", które miały być piękną pamiątką tego wyjątkowego roku - wkradł się chochlik i na kalendariach z tłem czarnym podopisywał "1" przy niektórych z dni do 9. każdego miesiąca, ale prosimy się tym nie zrażać i nie zwracać na nie uwagi, sprawdziliśmy - daty (z pominięciem niepotrzebnych "1" przy pierwszych 9 dniach miesiąca), imieniny, święta, oznaczenie faz księżyca i dni tygodnia są prawidłowe. Kalendarze "chochlikowe" niestety już zostały rozwiezione i pojechały w świat, dlatego przepraszamy Czytelników za tą drukarską wpadkę - widać zapowiada się wyjątkowy rok, oby szczęśliwy!

Uwaga odbiorcy energii elektrycznej!

Administrator.

Tych, których wkurza darmowe kredytowanie firmy energetycznej TAURON i którzy zainteresowani są powrotem do „starej” metody, co dwu miesięcznego odczytywania wskazań licznika poboru energii elektrycznej przez inkasenta, informuję, iż istnieje taka możliwość. Należy w tym celu wypełnić stosowny druk (do pobrania niżej) i złożyć go osobiście w siedzibie TAURON-u w Tarnowie. Ważnym jest wpisanie aktualnego stanu licznika poboru energii, gdyż do tego momentu nastąpi rozliczenie zużytego prądu. Najprawdopodobniej każą Państwu dokonać dopłaty, ale unikniecie w ten sposób znacznie wyższego końcowego rachunku, no i zawyżonych prognoz zużycia energii na rok przyszły.
Wniosek składamy w okienkach 3, 4 i 5 – uwaga, w Tauronie, na stanowiskach obsługi klienta obowiązują jeszcze przerwy śniadaniowe, a styl obsługi przypomina stare „dobre czasy”!

Kliknij aby pobrać "Wniosek o zmianę okresu rozliczeniowego"

"Klient TAURON-u"

 

Przedświąteczne dekorowanie miasta

red. Joanna Dębiec.

Czas świąteczny zbliża się już dużymi krokami. Witryny sklepów zaczynają połyskiwać światełkowymi, gwiazdkowymi, choinkowymi dekoracjami świątecznymi. Na ryneczkach, placach miast i miasteczek służby komunalne i strażacy wieszają oświetlenia i dekoracje. Później przez wiele dni i tygodni mieszkańcy będą podziwiać świąteczny nastrój, często porównując efekty z tymi, widzianymi w innych odwiedzanych w czasie świąt miejscach. Zobaczmy jak wyglądają te przygotowania w Czchowie.

Przedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miasta

Przedświąteczne dekorowanie miasta