Nasi partnerzy

 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Aranżacja wzgórza zamkowego na ukończeniu, powstaje szlak militarno-historyczny - połowa listopada 2018 r. - fot.red. Joanna Dębiec
 • 100 główek kapusty do szatkowania i 100 gołąbków - na 100-lecie niepodległości Polski - oryginalny pomysł Jurkowskich gospodyń ze wsparciem seniorów z Naszej Chaty - fot.red. Joanna Dębiec
 • 11 listopada 2018 w 100.rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Czchowie - fot. red. Joanna Dębiec
 • Uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Bracia Polacy znad Wisły czyli przedpremiera trzeciej już sztuki autorstwa J.J.Należytego, przygotowywanej w Czchowie przez Teatr Komedia z Krakowa (Projekt: 100 lat Radości z Niepodległości) - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Poświąteczne inicjatywy

red. Joanna Dębiec.

Poświąteczne inicjatywy

Witam po chwilowej przerwie ponownie z aktualnościami. Otóż ponad stu młodych artystów zaprezentowało się na scenie w Czchowie podczas powiatowych eliminacji XXV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2012". 12-13 maja również w Zespole Szkół w Czchowie - finał wojewódzki!

Wesołego Alleluja!

red. Joanna Dębiec.

Wesołego Alleluja!Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym  świętem chrześcijańskim. Czterdziestodniowy post pozwala w pełni przygotować się na przeżywanie śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tydzień poprzedzający Wielkanoc, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota...

ZAGRAJMY PO RAZ DRUGI !!!

red. Joanna Dębiec.

ZAGRAJMY PO RAZ DRUGI !!!13 kwietnia /PIĄTEK/ na hali sportowej w Czchowie odbędzie się TURNIEJ CHARYTATYWNY na rzecz chorego na serduszko Dawidka Pabiana z Charzewic. Chłopca czeka już druga bardzo poważna operacja w Monachium, na którą potrzebne jest 100 000 zł. Pomóżmy i tym razem, by udało się uratować 2-letniego Dawidka!

Zmiany, nie tylko pogodowe

Administrator.

Zmiany, nie tylko pogodoweNieco zmian technicznych na naszej stronie, dlatego też przez chwilę nic nie zmienialiśmy, spieszymy z aktualizacją informacji. Świąteczny Czas Czchowa już tydzień w kioskach. Na zewnątrz prawdziwie marcowo - "w marcu jak w garncu" - przez weekend mieliśmy wiatr, deszcz, śnieg i przebłyski słońca. Radzimy uważać na zdrowie, angina daje się we znaki. Minęło nas kilka wydarzeń:

Wspomnienie o...

red. Joanna Dębiec.

Wspomnienie o...Jutro wyjdzie numer świąteczny Czasu Czchowa. W nim między innymi publikujemy reportaż ze setnych urodzin p.Zofii Kornaś z Jurkowa. Niestety Pani Zofia zmarła wczoraj i wydrukowany wcześniej artykuł pozostanie już tylko pamiątką, wspomnieniem wydarzeń z Jej radosnym udziałem sprzed kilkunastu dni. Przeczytajmy go takim.

Najbliższym, rodzinie 

śp. Zofii Kornaś

składamy

wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Garść wiosennych informacji

red. Joanna Dębiec.

Garść wiosennych informacjiW tym tygodniu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, ale prawdziwie wiosenną pogodę mieliśmy już przez poprzedzający to wydarzenie weekend. Zaczynamy odżywać. Konkurs Fotograficzny związany z budzącą się wiosną, który ogłosiliśmy właśnie na ten pierwszy prawdziwie wiosenny weekend, wyłonił zwycięzcę - Jakuba Gagatka z Czchowa. Gratulujemy. Okładka świątecznego "Czasu Czchowa" jest "Twoja"!

SZYBKI KONKURS. Najlepsze zdjęcie pójdzie na okładkę Czasu Czchowa!

red. Joanna Dębiec.

SZYBKI KONKURS. Najlepsze zdjęcie pójdzie na okładkę Czasu Czchowa!Pod koniec tygodnia czeka nas skok temperatur - będzie nawet do 20 stopni. Zapowiada się też dużo słońca. Kolejne dni mają być coraz cieplejsze, choć w nocy ciągle należy się spodziewać przymrozków. Czas Czchowa czeka na Wasze ciekawe zdjęcia wiosny. Fotografujcie nadchodzącą wiosenną aurę, a najlepsze zdjęcie w Konkursie "Wiosenne przebudzenia" (pionowe - to ważny warunek, który dostarczane do konkursu zdjęcia muszą spełnić - pewne utrudnienie, a przy tym gwarancja, iż zdjęcie zostało wykonane specjalnie na Konkurs, UWAGA! Krótki czas! Tylko do 19 marca) zostanie pokazane w kolorze tworząc okładkę numeru świątecznego gazety z podaniem autora fotografii.

Całkiem sporo o kobietach

red. Joanna Dębiec.

Całkiem sporo o kobietachBóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta.
— Napoleon Bonaparte

8 marca obchodzimy oczywiście nic innego jak Dzień Kobiet. To dzień wyjątkowy, przede wszystkim dla pań. Większość z nich tego dnia cieszy się niezwykle z otrzymanych kwiatów, życzeń i różnego rodzaju upominków. Dzień Kobiet dzisiaj jest świętem powszechnym.

Wyrazy współczucia

red. Joanna Dębiec.

Wyrazy współczucia Sobota, 3 marca 2012 r., godz. 20.57, dochodzi do czołowego zderzenia dwóch pociągów w rejonie Szczekocin na Śląsku. W katastrofie ginie 16 osób, a 57 zostaje rannych.
Wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili najbliższych, również z naszych stron, oraz rannym i osobom w jakikolwiek inny sposób dotkniętym tragedią. Od wczoraj w Polsce trwa żałoba narodowa, ogłoszona przez prezydenta RP.Wyrazy współczucia

Tadeusz Krotos z Gliwic, słynny artysta rysownik, od lat współpracujący z redakcją Czasu Czchowa, za pomocą swojej sztuki przeżywa i oddaje to, czym żyje cały kraj. Tym razem nie pozostaje obojętny wobec ludzkiej tragedii - rysunek wyżej.

Popielec - symbolika w kontekście historycznym

red. Joanna Dębiec.

Popielec - symbolika w kontekście historycznymŚroda Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty - przypada w tym roku 22 lutego. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 5 kwietnia, kiedy to rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 8 kwietnia.

Dzień Języka Ojczystego

red. Joanna Dębiec.

Dzień Języka Ojczystego21 lutego jest obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest on świętowany dzięki UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury) od 1999 r. W tym dniu nie można nie wspomnieć Mikołaja Reja z Nagłowic. To on pierwszy świadomie pisał w języku polskim, a jego słowa „A niechaj narodowie wżdy postronni znają iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” - winien znać każdy Polak.

WAŻNE OGŁOSZENIE - DODATKOWY GINEKOLOG W CZCHOWIE

red. Joanna Dębiec.

WAŻNE OGŁOSZENIE - DODATKOWY GINEKOLOG W CZCHOWIEGminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Czchowie
informuje, że rozszerza działalność poradni ginekologicznej w Czchowie.
Oprócz dotychczasowych przyjęć tj. środa w godz. 7.30 do 12.30, będzie dodatkowo przyjmował pacjentki:
lekarz ginekolog Włodzimierz Wisłocki
w Poradni Położniczo-Ginekologicznej
w Ośrodku Zdrowia w Czchowie
we czwartki w godz. od 14.00 do 18.00
.
Rejestracji można dokonywać osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 14/ 6843090 w dniu przyjęć. Panie zachęcamy do korzystania z naszej oferty.

Ze względu na zbyt późno dostarczony materiał, nie udało się ogłoszenia umieścić w najnowszym wydaniu Czasu Czchowa. Prosimy o przekazywanie informacji dalej.

O 14. lutego słów kilka

red. Joanna Dębiec.

O 14. lutego słów kilkaWalentynki kojarzą nam się zazwyczaj z wręczaniem prezentów, wychodzeniem na kolację, czy do kina. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Walentynki to również obrzędy i pewne tradycje. Jakie?
14 lutego to Dzień Zakochanych. Dlatego wróżby zazwyczaj miały przepowiedzieć, czy osoba wróżąca stanie niedługo na ślubnym kobiercu, lub czy chociażby spotka wybranka swojego serca. Tego też dnia kobiety powinny unieść głowy do góry i wypatrywać ptaków...

Jak w kalejdoskopie - otwarcie trzeciej sali, uwaga mrozy, pierwszy nr styczeń/luty 2012

red. Joanna Dębiec.

Jak w kalejdoskopie - otwarcie trzeciej sali, uwaga mrozy, pierwszy nr styczeń/luty 2012Koniec ubiegłego tygodnia zakończył uroczystości związane z oddaniem do użytku nowo wybudowanych obiektów sportowych na terenie gminy Czchów. Jak wspominaliśmy, 26. stycznia została poświęcona i oddana do użytku trzecia sala gimnastyczna w gminie, tym razem przy Zespole Szkół w Domosławicach. Po pięknej i bardzo wymownej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Domosławickiej nastąpiło otwarcie i poświęcenie sali gimnastycznej w Zespole Szkół. Nie zdradzamy jednak szczegółów, o których będzie można przeczytać w nowym numerze Czasu Czchowa (15 lutego w kioskach). Zapraszam natomiast do oglądania na bieżąco fotoreportaży.

Sala gimnastyczna w Tymowej - kolejna nowa sala w gminie otwarta 21. stycznia

red. Joanna Dębiec.

Sala gimnastyczna w Tymowej - kolejna nowa sala w gminie otwarta 21. stycznia21. stycznia 2012 r. została uroczyście oddana do użytku i poświęcona sala gimnastyczna w Tymowej. (Patrz fotoreportaż w okienku) To było najważniejsze wydarzenie dla społeczności Tymowej od wielu lat. Szkoła, licząca ponad 200. uczniów, jedna z największych w gminie Czchów, borykała się z problemem aż do teraz. Jednak, co ciekawe, miejscowa społeczność od lat kładzie ogromny nacisk na krzewienie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Świadczy o tym niedawno powstały tu Klub Sportowy "Tymon" Tymowa, zaangażowanie w jego działalność mieszkańców oraz udział zarówno młodzieży, jak i rodziców, w rywalizacjach sportowych w ramach organizowanych kilka razy do roku, imprez plenerowych. Dlatego tak bardzo potrzebna jest tu sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia.