Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Wycieczka na Zamojszczyznę - dzień 2 - Zwierzyniec, skansen w Guciowie, Szumy nad Tanwią - fot. red. J.Dębiec i P.Kumorek
 • Wycieczka na Zamojszczyznę dzień 1 - Zamość, Szczebrzeszyn - fot. red.J.Dębiec
 • Skodomania - zajawki z I Ogólnopolskiego Zlotu fanów pojazdów marki Skoda - 8-10. września 2017 - Kąpielisko
 • Uroczystości 150-lecia Powiatu Brzeskiego - sesja naukowa rozpoczynająca trzydniowe obchody - fot. red. J.Dębiec
 • Międzynarodowy Raj Historyczny Polski - przystanek na rynku w Czchowie - fot. J.Dębiec
 • Archiwum

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski zakwalifikowała do etapu finałowego plebiscytu w kategorii "Wydarzenie" - Baszta Jazz Festival w Czchowie.

Administrator.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski organizowany jest przez Gazetę Krakowską wspólnie z Województwem Małopolskim, Małopolską Organizacją Turystyczną,Telewizją Polska SA Oddział w Krakowie oraz Radiem Kraków. Patronem naszego przedsięwzięcia jest Marszałek Małopolski - Jacek Krupa, który jest jednocześnie Przewodniczącym Kapituły.

Pełna lista Kandydatów została opublikowana w Gazecie Krakowskiej i na stronie www.gazetakrakowska.pl wraz ze szczegółami i regulaminem plebiscytu.

WOMW4

Nowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzenia

red. Joanna Dębiec.

Zaczął się drugi miesiąc wakacji, za nami takie wydarzenia jak Baszta Jazz Festival, Dni Czchowa oraz o ogólnopolskim zasięgu - Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem... Było pięknie i mamy z tego czasu mnóstwo wspomnień, wrażeń, zdjęć... Dziś jeszcze przypominamy o wizycie zagranicznych pielgrzymów i tygodniu, podczas którego gościliśmy ich w Dekanacie Czchowskim (fotoreportaże wolontariuszy ŚDM). Natomiast i w sierpniu czeka nas wiele kolejnych wydarzeń kulturalnych - już w następny weekend Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Złotej, a 21. sierpnia - Gminne Dożynki w Jurkowie.

Nowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzeniaNowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzeniaMamy też kolejną atrakcję turystyczną na naszym terenie! Zapraszaliśmy i nadal zapraszamy do wyjątkowego miejsca - Alpaka Beach i "Jaśkowego Sadu Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej w Czchowie. Teraz czas na kolejną nowość - kilkanaście dni temu został uruchomiony w gminie Czchów Park Linowy! Znajduje się bezpośrednio obok Kąpieliska Chorwacja w Jurkowie – dokładnie naprzeciwko bramy głównej.

Na miejscu mamy możliwość skorzystania z dwóch tras – mniejszej zawieszonej na wysokości ok 3 m i większej na wysokości zaczynającej się od 9 m i wzwyż.

Trasa mniejsza liczy 15 przeszkód, wejście na nią kosztuje 15 zł, duża trasa to 14 trudniejszych przeszkód – bilet wstępu 25 zł. Na trasie mamy aż dwa przejazdy tyrolką, co dla wielu jest najfajniejszą częścią parku...

Polsko-chińskie spotkanie w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Gośćmi OSP Jurków w ostatnim tygodniu była młodzież z Chin. Od jakiegoś czasu piszemy na łamach Czasu Czchowa o polsko-chińskiej wymianie kulturowej, już byli u nas strażacy z Hong Kongu, tym razem na Ziemi Czchowskiej pojawiła się młodzież, która przybyła do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży. Podczas wizyty w gminie Czchów goście OSP Jurków obejrzeli najpiękniejsze miejsca w Czchowie i okolicy, a następnie po uroczystej Mszy św. z oprawą Jurkowskiego Chóru Kameralnego zaprezentowali swoją kulturę podczas spotkania integracyjnego z mieszkańcami Jurkowa w remizie OSP. Można było zobaczyć jak się parzy słynną chińską herbatę, przyrządza zupę z różnych składników, wedle własnego smaku i życzenia...

Echa Dni Czchowa - z i na zewnątrz

red. Joanna Dębiec.

Za nami Dni Czchowa - trzy dni słońca, zabawy, koncertów muzycznych, konkursów, akcji, wielu atrakcji...
W niedzielę na czchowskim rynku jako gwiazda wieczoru wystąpił Tomasz Karolak z zespołem "Pączki w Tłuszczu", zobaczmy jak na swojej stronie promowali Czchów http://paczkiwtluszczu.pl/#!/page_Newsy

Echa Dni Czchowa - z i na zewnątrzPolecamy nasz profil na facebooku:

https://www.facebook.com/CzasCzchowa/

- tu będziemy również promować stronę gazety, najważniejsze wydarzenia i fotoreportaże. Od jutra na naszej stronie fotoreportaże z kolejnych dni Święta Czchowa - Dni Czchowa '2016

 

Światowe Dni Młodzieży '2016 - program wydarzeń centralnych

red. Joanna Dębiec.

Światowe Dni Młodzieży '2016 - program wydarzeń centralnychZbliżają się wydarzenia centralne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Do całej Polski zjechała młodzież, która będzie w nich uczestniczyła.

Już od czwartku również na terenie Dekanatu Czchów gościmy 100 młodych ludzi z różnych krajów świata (m.in. z Niemiec, Słowacji), pielgrzymami opiekują się nasi wolontariusze (101), a koordynatorem w dekanacie czchowskim jest ks. Robert Duda. O pobycie zagranicznych gości na Światowe Dni Młodzieży w dekanacie czchowskim - wyjątkowym Tygodniu Misyjnym - napiszemy osobno i bardziej szczegółowo, postaramy się również pokazać fotorelacje z każdego dnia. Warto dodać, że 22.lipca Dni Czchowa rozpoczął Festiwal Młodych właśnie w ramach ŚDM '2016 oraz koncert rodzimego zespołu, powstałego przy parafii Czchów - "Wzgórze Synaj".

A teraz czas na szczegółowy program Wydarzeń Centralnych Światowych Dni Młodzieży '2016 w Polsce. Na program Światowych Dni Młodzieży składają się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym, zwane Wydarzeniami Centralnymi, oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Wtorek, 26 lipca

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpoczną się Ceremonią Otwarcia...

Podczas Dni Czchowa Akcja Biblioteki i niespodzianka jubileuszowa "Czasu Czchowa"! Zabierz KUPON

red. Joanna Dębiec.

Zapraszając na Dni Czchowa chcielibyśmy przypomnieć, iż w niedzielę 24. lipca w ramach Dni Czchowa Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie już tradycyjnie prowadzi Akcję "Kup Książkę dla Biblioteki" - od godz. 16.00. W tym roku będzie możliwość zakupu większej ilości książek, więc na pewno Akcja potrwa dłużej. A każda książka to pełny los w loterii i szansa na nagrodę główną! Nagrody co roku są bardzo atrakcyjne, tym razem też będzie można wyjechać z Czchowa rowerem, czy wygrać telewizor, tablet, albo firmowy zegarek... 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej niespodziance, o której pisaliśmy na łamach ostatniego "Czasu Czchowa" publikując specjalny KUPON, który należy wyciąć i przynieść na Dni Czchowa na stoisko Biblioteki. Warto, każdy wypełniony KUPON z czerwcowego nru gazety weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród Jubileuszowych "Czasu Czchowa"! (Rok 2016 to 25-lecie Gazety).

B.J.F. Czyli co sprawia, że muzyka jest autentyczna

red. Joanna Dębiec.

B.J.F. Czyli co sprawia, że muzyka jest autentycznaZapraszaliśmy na wyjątkowe Święto Jazzu w Czchowie i kto się zdecydował wziąć w nim udział, nie pożałował. Wysublimowana muzyka, śpiew, taniec... plejada barw i emocji muzycznych, zabawa w pięknym stylu. A gościł Czchów w swojej pełnej krasie - kameralnych acz eleganckich wnętrzach Cafe Oranżerii Hotelu "Łaziska" w piątek "wieczorową porą", następnie w samym sercu Czchowa - w ryneczku otoczonym zabytkowymi domami z podcieniami, nad którym góruje prastary dąb z Janem Nepomucenem u jego stóp i delikatną muzyką kropel wody w pobliskiej fontannie w tle i... nad Jeziorem Czchowskim otoczonym dostojną zaporą wodną, wzgórzami, lasami, plażą i słońcem... Baszta Jazz Festival - jazz tradycyjny i urokliwy Czchów - przyciągają razem, ale i każde z osobna coraz szersze grono fanów. Znów zabłysły gwiazdy, bardzo spodobał się Big Band z Rożnowa, obiecująco rozpoczął już pierwszego dnia Baszta Jazz Festival, Słowacy (Funny Fellows) zrobili prawdziwą furorę swoimi występami, grali i na platformie objazdowej po Czchowie, na paradzie "nowoorleańskiej", na scenie i na łodzi...bawiąc słowackim humorem i muzyką porywając do tańca. A to tylko fragmenty z misternie ułożonej przez Organizatorów mozaiki atrakcji XVII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie.

Jazz na scenie, jazz na samochodzie, jazz na wodzie i w pochodzie… Już w piątek rusza XVII BASZTA JAZZ FESTIVAL W CZCHOWIE!

red. Joanna Dębiec.

Jazz na scenie, jazz na samochodzie, jazz na wodzie i w pochodzie… Już w piątek rusza XVII BASZTA JAZZ FESTIVAL W CZCHOWIE!Już w najbliższy piątek rusza XVII edycja trzydniowego Baszta Jazz Festivalu w Czchowie! O szczegółach samego Festiwalu i gościach tegorocznej edycji opowiada na łamach "Czasu Czchowa" Jacek Mazur, Dyrektor Artystyczny Festiwalu i jeden z jego inicjatorów oraz organizatorów. Przypominamy, iż "Czas Czchowa" - Magazyn Informacyjny Gminy Czchów obejmuje wydarzenie patronatem medialnym i zarówno na naszej stronie, jak i w gazecie będzie można czytać relacje oraz na bieżąco przeglądać fotoreportaże z każdego dnia Festiwalu. Organizatorami Festiwalu są Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

RED. Joanna Dębiec

"Po raz siedemnasty Święto Jazzu w Czchowie - 8-10. lipca 2016"

Kto by pomyślał wtedy, kiedy po raz pierwszy zabrzmiała w roku milenijnym - 2000. pierwsza edycja „Baszta Jazz Festivalu”, że  przez kolejnych szesnaście lat będzie jego kontynuacja?! A jednak.

Zbliża się właśnie siedemnasty Festiwal...

Akcja "Odjazdowy Bibliotekarz" w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Akcja Akcja Akcja "Odjazdowy Bibliotekarz" to ogólnopolska akcja dla bibliotekarzy, sympatyków biblioteki oraz miłośników książek i rowerów.
Tegoroczny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” rozpoczął się w Jurkowie 4 lipca 2016 r. Warto dodać, że "Odjazdowi" spotkali się po raz drugi. Pogoda była wręcz idealna, świeciło słońce, a na starcie stawili się czytelnicy jurkowskiej biblioteki. Uczestnicy wyruszyli tym razem do Zakliczyna, przeprawiając się na drugą stronę Dunajca promem, a następnie przez miejscowości Filipowice i Stróże. Na Zakliczyńskim rynku, który był celem wyprawy, uczestnicy rajdu rozdawali ulotki propagujące akcję, rozmawiali z przechodniami rozpowszechniając akcję promocji czytelnictwa, książek, i samych działań "dzisiejszej" Biblioteki. Była to również świetna promocja zdrowego stylu życia poprzez ruch, wysiłek i integracja z Czytelnikami.

ALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendą

red. Joanna Dębiec.

ALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąWakacje w pełni, być może jesteśmy w trakcie lub jeszcze przed nami - urlopy, chęć zwiedzania, wędrowania, fotografowania, a może i odkrywania? Być może właśnie warto odkrywać nowe, klimatyczne miejsca, inne od wszystkich, gdzie można atrakcyjnie spędzić wolny czas? Takim miejscem jest już od lipca ALPACA BEACH przy ulicy Dworskiej w Czchowie (skręcamy w lewo przed mostkiem, za którym jest wjazd - zakręt w prawo - do Czchowa Rynku). Zadaszona plaża stworzona w pobliżu zagrody z 16. hodowlanymi alpakami i plantacji lawendy… Tu można przyjść z dziećmi, z rodziną, odpocząć, porozmawiać, z dala od zgiełku, dzieci mogą bawić się w piachu, a i dorośli - poczuć się jak na plaży, napić się swobodnie kawy, dobrej herbaty, zjeść ciacho domowego wypieku z lawendą, lody, poczytać książkę, wypożyczyć ją do przeczytania. To wyjątkowe miejsce...

Zaproszenie na Jubileuszowe Uroczystości do Domosławic

red. Joanna Dębiec.

Zaproszenie na Jubileuszowe Uroczystości do DomosławicParafia p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domosławicach w najbliższą sobotę, 2 lipca br. będzie przeżywać uroczystość odpustową połączoną z jubileuszem 220. lat istnienia Kościoła. Tu czczony jest słynący łaskami obraz Matki Bożej Domosławickiej. Był on w Domosławicach jeszcze przed powstaniem Kościoła parafialnego. – Od ponad trzystu lat dokonują się tu cuda – można usłyszeć od proboszcza, ks. Marka Kądziołki, który zgodził się napisać o historii szerszy artykuł do "Czasu Czchowa" (umieszczamy go poniżej i zachęcamy do poznania szerszej i jakże ciekawej historii kościoła, a przede wszystkim łaskami słynącego obrazu). Jubileusz rozpocznie się od Mszy św. o godzinie 11.00,której będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski, pochodzący z sąsiedniej Tymowej.Miło nam poinformować, że wraz z pięknym, ponad 200-setnym Jubileuszem Parafii swój Jubileusz 60-lecia kapłaństwa będzie świętował ksiądz prałat Michał Kapturkiewicz, wieloletni proboszcz parafii.

"Tryptyk Domosławicki" w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach dedykowany ks. Prałatowi Michałowi Kapturkiewiczowi

red. Joanna Dębiec.

21 czerwca br. Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach zakończyła swój rok artystyczny uroczystym koncertem. Wydarzenie to już tradycyjnie miało miejsce na estradzie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i ponownie zwieńczone zostało prawykonaniem utworu skomponowanego specjalnie na tę okazję. Po kantacie “Ad astra” i suicie lirycznej “Mgła”, stworzonej również przez Grzegorza Majkę przyszedł czas na „Obłęd”, nie do końca, bo to tylko tytuł jednej z części nowoczesnej kompozycji „Symfonii” I stopnia Grzegorza Majki, ale coś w tym było. Koncert "Tryptyk Domosławicki" tym razem uwieczniliśmy na fotoreportażu, który można już oglądać na naszej stronie. Przyp.red.

Echa Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP

red. Joanna Dębiec.

Echa Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP14 czerwca br. w remizie OSP Jurków miał miejsce Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Zebrali się przedstawiciele wszystkich jednostek OSP gminy Czchów, dotychczasowy Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP z Prezesem dhem Markiem Chudobą i Komendantem Gminnym dhem Piotrem Musiałem oraz goście z zewnątrz: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku st. bryg. Dariusz Pęcak i Prezes Oddziału Powiatowego Z OSP RP dh Marian Zalewski. Zjazd podsumowuje 5-letnią kadencję Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Zapraszamy na Sportowy Piknik Rodzinny w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na Sportowy Piknik Rodzinny w CzchowieDyrektor, nauczyciele, Rada Rodziców i same dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie zapraszają 18. czerwca na Sportowy Piknik Rodzinny, który rozpoczyna się o godz. 15.00 w hali Publicznego Gimnazjum w Czchowie. W programie obok części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły przewidziano wiele rywalizacji sportowych dla dzieci i dorosłych - mecze w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, dodatkowo konkursy z nagrodami i...pokaz iluzji pełen dobrego humoru. Jednym słowem Czchów się bawi - tym razem na hali sportowej! Zapraszamy.