Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont

Fotoreportaże

 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Rozpoczęcie roku Szkoły Muzycznej z Domosławic i finał projektu polsko-ukraińskiego - koncert w Łososinie Dolnej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Bardzo długa "majówka" w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Bardzo długa Bardzo długa Zapowiada się wyjątkowo ciekawy i bogaty w wydarzenia wydłużony weekend kwietniowo-majowy. Otóż już 29. kwietnia zapraszamy na XX Bieg Floriański do samego Czchowa, przypomnijmy, od kilku lat Bieg Floriański jest organizowany w różnych miejscowościach, ostatni miał miejsce w Tymowej. Jednak jubileuszowy Bieg wrócił do rynku w Czchowie, gdzie dzięki inicjatywie ówczesnego Komendanta dha Tadeusza Rajczaka i OSP Czchów został zorganizowany po raz pierwszy. Będzie to również okazja do świętowania w gminie Dnia Strażaka. Zapraszamy na popołudnie do Czchowa.

Natomiast na godz. 20.00 tego samego dnia zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki, szczególnie kibicujących uczniom i nauczycielom naszej domosławickiej Szkoły Muzycznej - na trzecie, już słynne, widowisko czyli Koncert Muzyki Filmowej do Porąbki Uszewskiej!

Zapraszamy na trzeci, słynny już, Koncert Muzyki Filmowej do Porąbki Uszewskiej

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na trzeci, słynny już, Koncert Muzyki Filmowej do Porąbki UszewskiejJuż niebawem, 29 kwietnia 2017 r. o godz. 20.00 w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej, odbędzie się 3 Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Ponad 150 uczniów klas: orkiestry, chórów, rytmiki oraz śpiewu solowego - zaprezentuje 14 utworów - największych hitów muzyki filmowej t.j.: Gladiator, Incepcja, czy też Kung Fu Panda.

Przygotowanie artystów: Crushed Sounds BigBand - Dariusz Swoszowski, Chór - Aleksandra Bošković-Różak, Agnieszka Pamuła oraz Beata Radecka, Klasy Śpiewu Solowego - Ewelina Szybilska oraz Stanisław Duda, Choreografie rytmiczne - Żaneta Dudek, Akompaniament: Krystyna Man Li Szczepańska.

Organizatorzy: Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosławicach, Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej, Zajazd „Porąbka”,

"Czas Czchowa" obejmuje wydarzenie Patronatem Medialnym.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod nrem tel.: 14/ 66 56 730

Wydarzenie można śledzić na portalach społecznościowych:

FB: https://www.facebook.com/events/623236727867301/

Fanpage: https://www.facebook.com/crushedsoundsbigband/

Instagram: https://www.instagram.com/crushed_sounds_bb/

Oglądając się wstecz... "Droga Przełomu" dla uczestnika tegorocznej EDK

red. Joanna Dębiec.

Oglądając się wstecz... Święta Wielkanocne bardzo szybko zostały za nami, dlaczego? Może nie tylko dlatego, że trzeba było wrócić do pracy, szkoły, że już gimnazjaliści - "w ferworze walki" o każdy punkt na egzaminach gimnazjalnych, a maturzyści myślą o zbliżającym się początku maja i egzaminach dojrzałości... może też dlatego, że za oknami zamiast wiosennej energii i odnowy widzimy śnieg, deszcz, zszarzałe kolory nieba i ziemi... Jednak na pewno okres wielkiej odnowy i energii pozostał "żywy" i bliski dla tych, którzy w tym roku udali się w Ekstremalną Drogę Krzyżową, by w milczeniu modlić się, zmierzając się z własnymi możliwościami. Zatrzymać się, może cofnąć, by zmierzyć z własnym życiem i odnaleźć nowy sens. Dla nich na pewno czas Wielkiej Nocy i Zmartwychwstania Pańskiego, głębokie jego przeżywanie - nie minął.

Mamy dla Czytelników świadectwo i przemyślenia jednego z uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - "Drogi Przełomu"...

Już po raz 5 wyruszyła z Tarnowa na Kozieniec Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku została dodana trasa licząca 65 km z Tarnowa przez Tuchów na Kozieniec. Ja wraz z moimi współtowarzyszami wybraliśmy trasę prowadzącą z Tarnowa przez Szczepanowice do Zakliczyna i dalej na Kozieniec (46 km)...

Wyniki konkursu wielkanocnego - gratulujemy naszym przedszkolakom!

red. Joanna Dębiec.

Wyniki konkursu wielkanocnego - gratulujemy naszym przedszkolakom!Tuż przed świętami, o czym wspominaliśmy, zostały ocenione prace artystyczne w Konkursie na "Koszyk Wielkanocny", organizowanym przez MOKSiR Czchów. Podajemy szczegółowe wyniki.

Komisja doceniając wysiłek i pomysłowość dzieci, które pod okiem swoich nauczycieli w przedszkolach i szkołach przygotowywały kosze, przyznała następujące miejsca:

I miejsce dla 7 grup: Skrzaty – Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej, Pszczółki – Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej, Żabki – Publiczne Przedszkole w Jurkowie, Misie – Publiczne Przedszkole w Jurkowie, Oddziału Przedszkolnego – Zespół Szkół w Tworkowej, kl. 0 A – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie oraz kl. 0 B – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie...

Przedświąteczne "co, gdzie, kiedy?"

red. Joanna Dębiec.

Już od dzisiejszego popołudnia będzie można kupić w kioskach, sklepach na terenie gminy Czchów - świąteczny numer "Czasu Czchowa", mamy nadzieję, że blisko 50-stronicowy magazyn spełni Czytelnicze oczekiwania, życzymy przyjemnej, interesującej lektury.

***

Warto wspomnieć, iż zaraz na początku kwietnia w galerii fotoreportaży na naszej stronie, pojawił się piękny fotoreportaż z "niebieskiej" akcji naszych czchowskich przedszkolaków z okazji Dnia Chorych na Autyzm. O samej akcji można będzie szerzej poczytać na łamach "Czasu Czchowa", zachęcamy do oglądania zdjęć. Warto.

***

Gazeta Krakowska - małopolski dziennik regionalny, w 2017 r. organizuje plebiscyt na najlepszego Strażaka Małopolski - ochotnika i zawodowca, najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej województwa małopolskiego oraz najlepszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Kandydatów można zgłaszać do 21 kwietnia. Głosowanie rozpoczyna się już w piątek, 14 kwietnia.

33 płatne staże czekają na młode osoby z obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego

red. Joanna Dębiec.

33 płatne staże czekają na młode osoby z obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego33 płatne staże czekają na młode osoby z obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiegoPlanujesz zatrudnić pracownika? Przetestuj go na stażu finansowanym przez „Młodych Proaktywnych”

Ruszył piąty i zarazem ostatni w tym roku nabór na płatne czteromiesięczne staże w firmach, które są finansowane w ramach projektu „Młodzi Proaktywni”. To świetna okazja dla przedsiębiorstw planujących zwiększenie zatrudnienia na darmowe przetestowanie potencjalnych pracowników, z kolei dla osób bezrobotnych to szansa na zdobycie doświadczenia podczas płatnego stażu, a potem stałej pracy.

Staże są całkowicie bezpłatne dla pracodawców

Wynagrodzenie stażysty jest w całości finansowane ze środków projektu „Młodzi Proaktywni”. Dodatkowo w ramach projektu pokrywane są koszty badań lekarskich oraz ubezpieczenia. Do obowiązków pracodawcy należy jedynie zorganizowanie stanowiska do odbycia stażu, określenie zakresu obowiązków stażysty oraz przygotowanie oceny lub opinii po zakończeniu stażu...

"Droga Krzyżowa ze świętym Janem Pawłem II" - kolejna inicjatywa Grupy Młodzieżowej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

31. marca br. w czchowskiej parafii odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Inicjatywa zorganizowania tego wydarzenia pojawiła się wśród członków Grupy Młodzieżowej, działającej przy parafii. -Księża przyjęli nasz pomysł z aprobatą - opowiadają młodzi ludzie. -Samo zorganizowanie tego przedsięwzięcia rozpoczęliśmy kilka tygodni wcześniej. Droga Krzyżowa była poświęcona życiu i nauczaniu naszego wspaniałego rodaka św. Jana Pawła II, którego 12. rocznicę śmierci wspominaliśmy w niedzielę 2 kwietnia.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościółku św. Anny na dolnym cmentarzu, następnie wszyscy uczestnicy udali się na wspólną drogę krzyżową ulicą Basztową na czchowski rynek.

Konkurs Recytatorski pt. „Zaczarowany świat wierszy” w poezji Danuty Wawiłow

red. Joanna Dębiec.

Konkurs Recytatorski pt. „Zaczarowany świat wierszy” w poezji Danuty WawiłowKonkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czchowie. Głównym celem tegorocznej edycji stała się popularyzacja twórczości Danuty Wawiłow – poetki, prozaika, autorki słuchowisk radiowych i licznych tekstów piosenek.

Konkurs recytatorski to także doskonała okazja, aby móc rozwijać uzdolnienia artystyczne u dzieci oraz uczyć ich wrażliwości na słowo poetyckie. W konkursie udział wzięło 16 uczniów klas od I do III szkół podstawowych z terenu gminy Czchów. Wszyscy uczestnicy z pomocą swoich wychowawców przygotowali ciekawe i oryginalne interpretacje wierszy Danuty Wawiłow.

Przedstawienie i kiermasz "z sercem" dla Ani Gregorczuk - inicjatywa ZSiP w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Wieczór wzruszeń, spełnień, radości i SERCA już za nami…

21 marca w pierwszy wiosenny wieczór w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej odbyło się przedstawienie pod tytułem „Po nitce do serca…”, połączone z kiermaszem krawieckich rozmaitości, zaprojektowanych i uszytych przez uczniów, rodziców, dziadków oraz nauczycieli na rzecz niepełnosprawnej Ani Gregorczuk z Wytrzyszczki. Kilka minut po godzinie 18.00 licznie zgromadzona publiczność obejrzała wzruszający spektakl musicalowy...

O akcji „Szybki PIT”

red. Joanna Dębiec.

O akcji „Szybki PIT”Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.

Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia:

Turniej Wiedzy Pożarniczej juz po raz 27. w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Turniej Wiedzy Pożarniczej juz po raz 27. w gminie Czchów15 marca br. po raz 27. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. O godz. 9.00 w remizie OSP Jurków 26. uczniów: 9. uczniów szkół podstawowych, 9. gimnazjalistów i 8. uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło do rozwiązywania testów wiedzy pożarniczej.Nad przebiegiem Turnieju czuwali: Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał, dh Stanisław Obal i dh Władysław Malaga. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Jurkowianka, wśród gimnazjalistów prym wiedli uczniowie tymowskiej szkoły, natomiast spośród uczniów zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie najlepsi byli chłopcy z Jurkowa, tym samym miło, że Gospodarze Turnieju (OSP Jurków) mają swoich laureatów. A oto bardziej szczegółowe wyniki.

O wyjątkowej 8-marcowej akcji HDK

red. Joanna Dębiec.

O wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDK8 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się akcja krwiodawstwa, o której pisaliśmy, zorganizowana przez szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. Wśród dawców, oprócz uczniów, znaleźli się również nauczyciele, goście i absolwenci szkoły.

Ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zarejestrowała 27 dawców, z czego 23 osoby zostały zakwalifikowane do donacji.

Wynik akcji to 10,350 litra krwi pełnej.Organizacja cyklicznych akcji krwiodawstwa to jeden z wielu zadań Klubu HDK planowanych w ramach działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Z okazji Dnia Kobiet Zarząd Klubu HDK PCK postanowił szczególnie docenić honorowych dawców krwi, wręczając im różnorodne upominki.

Echa Dnia Kobiet w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa Dnia Kobiet w CzchowiePoczątek marca, o czym wspominaliśmy, okazał się bogaty w wydarzenia kulturalne. Czas o nich napisać szerzej, tym bardziej, że warto. Przypominamy, że już we środę w kioskach pojawi się kolejny numer "Czasu Czchowa" z opisywanymi wydarzeniami i fotoreportażami - przyp.red.

8. marca br. Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie zaprosili Kobiety z gminy Czchów – dyrektorki i szefowe, działaczki kół gospodyń, seniorki z „Naszej Chaty”, Panie urzędniczki, nauczycielki, przedstawicielki wielu grup społecznych w gminie Czchów – na Koncert z okazji Dnia Kobiet. To był wyjątkowy dzień, więc zakończył się równie wyjątkowo. Wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach.

Naukowo i świątecznie 7. i 8. marca w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Naukowo i świątecznie 7. i 8. marca w Czchowie7. marca br. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbędzie się konferencja informacyjno-metodyczna dla dyrektorów gimnazjów, wychowawców i pracodawców "Zawód to szansa, zawód to przyszłość". Będą poruszane tematy m.in. dotyczące współczesnego rynku pracy w odniesieniu do współczesnej młodzieży, wyzwań jakie stają przed szkołą w najbliższej przyszłości, norm prawnych w zatrudnieniu pracowników młodocianych i informacji o realizacji przez szkołę programu Erazmus +. Wykłady poprowadzą prelegenci z Młodzieżowego Centrum Kariery, Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Państwowej Inspekcji Pracy oraz doradca zawodowy.

Tego samego dnia o godz. 18.00 spotkanie Kobiet w wigilię Ich Święta zorganizowało Koło Gospodyń w Czchowie.

8 marca natomiast na piękny Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach oraz uroczyste świętowanie Dnia Kobiet zaprasza do czchowskiego kina "Baszta" Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

 

8 marca zapowiada się wyjątkowa akcja krwiodawstwa!

red. Joanna Dębiec.

8 marca zapowiada się wyjątkowa akcja krwiodawstwa!Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza na

akcję krwiodawstwa,

która odbędzie się w szkole 8 marca 2017 roku w godzinach od 9.00 do 12.00

Mamy też niespodziankę!

Z okazji Dnia Kobiet dla dawców przewidziane są upominki, między innymi karnety na zajęcia fitness i samoobrony ufundowane przez Brzeską Akademię Ruchu Libra oraz zaproszenia na zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie do salonu fryzjerskiego Prestiż i salonu kosmetycznego Ulubieńcy w Czchowie.

Zarząd Klubu HDK

przy ZSP w Czchowie