Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • Instal-mont
 • image

Fotoreportaże

 • Gimnazjaliści piszą testy - fot. J.Dębiec
 • Dzień o bezpieczeństwie - konkursy, symulacje, testy, pokazy, wykład dla młodzieży - ZSP Czchów - fot. J.Dębiec
 • Pełen emocji spektakl Św. Franciszek w wykonaniu czchowskiego teatru amatorskiego - fot. red. J.Dębiec
 • Gminny Konkurs Recytatorski poezji Juliana Tuwima - fot. J.Dębiec
 • Święto Wiosny w SOSW w Złotej - spotkanie autorskie z B.Kołodziej i kolorowy, skarpetkowy Światowy Dzień Zespołu Downa - fot. J.Dębiec
 • Archiwum

Zaproszenie

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz Czchowa,

Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia

w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Tischnera w Domosławicach

zapraszają na

Koncert Noworoczny,

który odbędzie się 24 stycznia 2017 roku o godz. 17.00

w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W programie Koncertu - utwory muzyki klasycznej, jazzowej, rozrywkowej oraz najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach

Echa Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w CzchowieEcha Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w CzchowieZwyczaj kolędowania jest bardzo mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Kolędy śpiewamy od Wigilii Bożego Narodzenia, aż do 2 lutego. W naszej gminie w grudniu i styczniu organizuje się wiele imprez świątecznych, jedną z nich był Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 15 stycznia 2017 r. w sali kina Baszta w Czchowie. Koncert rozpoczął Jurkowski Chór Kameralny. Polskie kolędy i pastorałki wykonane przez miłośników muzyki (jak sami podkreślają nieprofesjonalnych) pod dyrekcją Aleksandry Bożkowic-Różak wprowadziły niepowtarzaną atmosferę. Wspaniałe wykonanie, a co za tym idzie, owacje od publiczności potwierdziły, że Jurkowski Chór Kameralny jest wyjątkowy i nieustannie zachwyca swoich słuchaczy. Następnie Marcin Walkowicz, który prowadził koncert, zachęcił publiczność do wspólnego z nim wykonania dwóch kolęd: „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Lulajże Jezuniu”. Zamysł ten zakończył się powodzeniem, a na dodatek wprowadził wszystkich w znakomitym nastroju do kolejnego koncertu - Wojtka Klicha.

Tradycja „Rockowych Opłateczków Wojtka Klicha” sięga 1994 roku, to wówczas po raz pierwszy, po pasterce w Tarnowskim Centrum Kultury zgromadzili się ludzie, aby wysłuchać koncertu i śpiewać kolędy. Od tamtej pory minęło 22 lata, a „Opłateczki” na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Tarnowa. 15 stycznia z podobnym repertuarem wystąpił w Czchowie.

Sprzęt z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czchowskim szpitalu

red. Joanna Dębiec.

 Sprzęt z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czchowskim szpitaluDzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy staraniem kierownictwa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czchowie i władz Gminy Czchów czchowski Zakład Opiekuńczo-Leczniczy otrzymał nowy sprzęt medyczny (zakupiony z ubiegłorocznej zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP - "Dar Fundacji 2016").

Otrzymane wyposażenie to zarówno sprzęt medyczny (aparat EKG, po 2 szt. - ssaki, inhalatory, pompy), jak i wyposażenie szpitala (2 materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe, 3 wózki inwalidzkie, podnośnik elektryczny mobilny, fotel kąpielowy i 20 sztuk łóżek elektrycznych) - www.wosp.org.pl 

Łączna wartość przekazanego sprzętu zamknęła się kwotą 210 000 zł.

Dzięki pozyskanemu wyposażeniu znacząco poprawi się jakość świadczonych usług. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to podmiot, świadczący swoje usługi w sferze opieki nad osobami starszymi, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają intensywnej i specjalistycznej opieki.

Za nami V Tymowskie Kolędowanie

red. Joanna Dębiec.

Za nami V Tymowskie KolędowanieW ostatnią niedzielę 8 stycznia br., jak wcześniej zapowiadaliśmy - w szkole w Tymowej odbyło się V Tymowskie Kolędowanie. Kolędowanie przy herbatce ma już swoją tradycję, jak również wspaniałe Jasełka, które z wielką starannością są przygotowywane przez mieszkańców Tymowej (grupa teatralna "Tymowioki" pod fachowym okiem i w reżyserii Dominiki Czarneckiej, mieszkanki Tymowej, przy wsparciu szefowej Rady Rodziców Tymowskiej szkoły Pani Grażyny Gicali oraz wspaniałych krawcowych). To od Jasełek właśnie zaczęła się działalność grupy teatralnej "Tymowioki", której szeregi wciąż się zwiększają, a aktorzy angażują się w występy całymi rodzinami. Wróćmy do Tymowskiego Kolędowania... Sala gimnastyczna szkoły była pełna gości...

Otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w CzchowieOtwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w Czchowie9 stycznia br. w Czchowie przy ul. Rynek 8 nastąpiło oficjalne otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko z Brzeska (Prawo i Sprawiedliwość). Biuro będzie czynne w poniedziałki w godzinach od 11.00 - 14.00 oraz we czwartki od 14.00 do 16.00 - zapowiada Pani Poseł zapraszając nie tylko mieszkańców gminy Czchów ale również gmin sąsiednich: Iwkowej, Gnojnika czy Zakliczyna. Podczas otwarcia nie zabrakło działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale także przedstawicieli samorządu. Obecni byli m.in. Burmistrz  Czchowa Marek Chudoba, Zastępca Burmistrza Tadeusz Płachta, Przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Rabiasz.

Otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w CzchowieOtwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w Czchowie– Chciałabym, aby to miejsce było miejscem dialogu. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy różnymi ludźmi, różnymi osobowościami, mamy często różne poglądy, ale ważne jest by myśleć przede wszystkim o dobru naszych miejscowości, naszego regionu, naszego kraju i ważne jest, abyśmy w tym kierunku tutaj działali realizując program rządowy - mówiła podczas otwarcia biura Poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Parlamentarzystka deklarowała pomoc samorządowi gminnemu. – Wiem, że burmistrz Marek Chudoba ma wydeptane ścieżki w powiecie i województwie, a ja – jeśli będzie taka potrzeba i wola władz miejskich – mogę pomóc w instytucjach centralnych – zapewniała. Burmistrz Marek Chudoba podkreślił, że to historyczny moment w dziejach gminy. – Po raz pierwszy mamy w Czchowie biuro poselskie. Za to dziękuję w imieniu lokalnej społeczności, bo naszym wspólnym celem, bez względu na poglądy polityczne, jest pomoc mieszkańcom, służba naszym wyborcom. Z okazji otwarcia Biura wręczył Pani Poseł w imieniu samorządu adres okolicznościowy.

Jurkowskie Kolędowanie - ciekawa inicjatywa niedawno powstałej Grupy Młodzieżowej z Jurkowa

red. Joanna Dębiec.

Jurkowskie Kolędowanie - ciekawa inicjatywa niedawno powstałej Grupy Młodzieżowej z JurkowaW świąteczny piątek Grupa Młodzieżowa, która powstała w czasie Światowych Dni Młodzieży - w Jurkowie i nadal chce działać, spotykać się i organizować coś ciekawego dla społeczności lokalnej - zorganizowała noworoczne spotkanie połączone ze wspólnym kolędowaniem w remizie OSP Jurków. Na to Spotkanie Opłatkowe przybyli licznie mieszkańcy Jurkowa co najmniej trzech pokoleń. Były rodziny z dziećmi, dziadkowie, młodzież... Grupa Młodzieżowa rozpoczęła częścią artystyczną łączącą słowo Boże ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz życzeniami dla wszystkich przybyłych gości i tych, którzy włączyli się w przygotowanie Spotkania. Następnie wystąpił gościnnie Jurkowski Chór Kameralny, a potem wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania przy karaoke.

ISKIERKA DLA SENIORA - podsumowania

red. Joanna Dębiec.

ISKIERKA DLA SENIORA - podsumowaniaDziałające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei wspiera nie tylko uczniów szkoły. Od dwóch lat dzięki udziałowi w programie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS na lata 2014 – 2020 angażuje się także w działania na rzecz najstarszych mieszkańców miasta i gminy. Realizuje działania skierowane do osób starszych po 60 roku życia. Zdrowie, zaangażowanie społeczne, nabycie nowych umiejętności i kontakty międzyludzkie to priorytety w ramach realizowanych projektów. Przez kilka miesięcy seniorzy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających podnieść ich kompetencje społeczne poprzez zajęcia z psychologiem, rozwinąć żyłkę przedsiębiorczości dzięki zajęciom Przedsiębiorczość III wieku. ISKIERKA DLA SENIORA - podsumowaniaSeniorzy brali udział także w zajęciach florystycznych, gastronomicznych,dziennikarskich, poznawali sposoby zachowania świeżości i szybkości myślenia poprzez wykonywanie specjalnych treningów umysłu...

Nasz Klub HDK laureatem Okręgowego Turnieju PCK

red. Joanna Dębiec.

Nasz Klub HDK laureatem Okręgowego Turnieju PCKMiło nam poinformować z nowym rokiem, że Klub Honorowych Dawców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie kolejny raz został laureatem Okręgowego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża pod nazwą „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa. W XIII edycji turnieju wzięły udział, wzorem lat poprzednich, szkoły ponadgimnazjalne, pomaturalne i policealne oraz uczelnie wyższe województwa małopolskiego.

Aktywna promocja honorowego krwiodawstwa prowadzona przez szkolny Klub HDK odbywa się poprzez działalność edukacyjną młodzieży na temat krwiodawstwa i transplantologii (prelekcje lekarzy), szerokie propagowanie idei w środowisku szkolnym i lokalnym. W szkole odbywają się cykliczne akcje krwiodawstwa, do których przystępuje za każdym razem kilkadziesiąt osób. Akcje połączone są z rejestracją potencjalnych dawców szpiku. Młodzież jest doceniana za swoje zasługi przyjmując odznaczenia i dyplomy na podsumowanie każdego roku szkolnego.

Klub HDK przy ZSP w Czchowie w czasie swojej sześcioletniej działalności zarejestrował ponad 150 litrów krwi. Gratulujemy!

Noworocznie...

red. Joanna Dębiec.

Noworocznie...Na Nowy Rok 2017 życzę wszystkim szczęścia,

pomyślności, sukcesów

i spełnienia marzeń... 

Zapraszam do obejrzenia naszych fotoreportaży - ostatni z podsumowania projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej - Spotkania Opłatkowego z gościnnym występem Jasełkowym rodziców czchowskich dzieci (grupa teatralna przy PP w Czchowie) oraz finału Konkursu na Rodzinne Szopki Bożonarodzeniowe: https://photos.google.com/share/AF1QipN_LBH76lfyUzaGCOM_qii5c8ozg9x8d_CcBuY6cU48w421RkUSdUK2MwOA5fkQoA?key=N2Y2QTNpVmVPNDFpY0l2NHY0aHBkUzFUN0phMkpn

 

Artykuł sponsorowany - PRACUJ LEGALNIE JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH NA TERENIE NIEMIEC!

red. Joanna Dębiec.

Artykuł sponsorowany - PRACUJ LEGALNIE JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH NA TERENIE NIEMIEC!Każdy z nas marzy o dobrze płatnej posadzie. Ponadto dobrze by było, aby zajęcie to odpowiadało naszym predyspozycjom i zainteresowaniom. Jeżeli jesteś osobą empatyczną, uczciwą i wyrozumiałą, praca jako opiekun osób starszych jest właśnie dla Ciebie. Seniorzy wymagają bliskości, wsparcia i zaangażowania. Często potrzebują pomocy przy najprostszych czynnościach dnia codziennego, takich jak przemieszczanie się czy higiena osobista. Warto więc zastanowić się, czy jesteśmy w stanie spełnić wszystkie oczekiwania, jakie stawia przed nami ten rodzaj zatrudnienia? Jeśli odpowiadasz twierdząco, skorzystaj z pomocy sprawdzonych firm, które pomogą Ci znaleźć właściwą dla Ciebie oArtykuł sponsorowany - PRACUJ LEGALNIE JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH NA TERENIE NIEMIEC!fertę. Opieka w Niemczech od zaraz możliwa jest z całą pewnością dzięki ProSenior24. Firma ta pozwoli Ci znaleźć zajęcie odpowiednie dla siebie, zapewni Ci legalne zatrudnienie oraz odpowiedni stopień bezpieczeństwa. 

Jak opiekować się osobami starszymi?

O Wigilii, Spotkaniu Opłatkowym i nowym - jubileuszowym numerze "Czasu Czchowa"

red. Joanna Dębiec.

O Wigilii, Spotkaniu Opłatkowym i nowym - jubileuszowym numerze O Wigilii, Spotkaniu Opłatkowym i nowym - jubileuszowym numerze Za nami Wigilia i dwa dni Świąt Bożego Narodzenia, ale radosny okres bożonarodzeniowy trwa aż do MB Gromnicznej, więc będziemy opisywać jeszcze sporo wydarzeń o tym charakterze. Warto wspomnieć, że rozpoczęliśmy od Mikołaja, tuż przed świętami w Domosławicach miała miejsce piękna Wigilia dla osób starszych i samotnych z gmin Czchów i Zakliczyn. Dlaczego tak? Otóż Domosławice to miejscowość na styku tych dwóch gmin i na styku dwóch powiatów. Parafia w Domosławicach obejmuje zarówno wsie na terenie gminy Czchów, jak i Zakliczyn, do Zespołu Szkół i Przedszkola im. ks. Tischnera w Domosławicach - podobnie - chodzą dzieci z obu gmin, nie wspominając już o Szkole Muzycznej I stopnia...

Na Nowy Rok... życzenia z uśmiechem od dzieci niepełnosprawnych

red. Joanna Dębiec.

Na Nowy Rok... życzenia z uśmiechem od dzieci niepełnosprawnychŚwięta, święta i po świętach... pewnie nie dla wszystkich, ale jednak dla wielu z nas tak. Myślimy już o zakończeniu roku, przygotowujemy się do wejścia w kolejny, Nowy, 2017 Rok.

Życzę więc Czytelnikom "Czasu Czchowa", Internautom, Przyjaciołom, Mieszkańcom Gminy Czchów - prawdziwego szczęścia...
abyśmy umieli przekuwać każde doświadczenie życiowe we wzrastanie,
umieli cieszyć się małymi rzeczami, a osiągali wielkie!
Aby Nowy Rok był dobry, dla każdego,
abyśmy nie bali się spełniania marzeń i podejmowania kolejnych wyzwań!

red. Joanna Dębiec

Udostępniam przy tej okazji album fotografii o dzieciach niepełnosprawnych, które były prezentowane na Wystawie fotografii reportażowej mojego autorstwa pt. "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." w Brzesku we wrześniu i listopadzie 2016 roku. Pisaliśmy o niej na łamach gazety i na naszej stronie, ale dotąd prezentowanych prac poza wystawą nie publikowaliśmy.