Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Wycieczka na Zamojszczyznę - dzień 2 - Zwierzyniec, skansen w Guciowie, Szumy nad Tanwią - fot. red. J.Dębiec i P.Kumorek
 • Wycieczka na Zamojszczyznę dzień 1 - Zamość, Szczebrzeszyn - fot. red.J.Dębiec
 • Skodomania - zajawki z I Ogólnopolskiego Zlotu fanów pojazdów marki Skoda - 8-10. września 2017 - Kąpielisko
 • Uroczystości 150-lecia Powiatu Brzeskiego - sesja naukowa rozpoczynająca trzydniowe obchody - fot. red. J.Dębiec
 • Międzynarodowy Raj Historyczny Polski - przystanek na rynku w Czchowie - fot. J.Dębiec
 • Archiwum

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w Niemczech

red. Joanna Dębiec.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechDomosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechOd 14 do 17 września 2016 r. nasi nauczyciele z Domosławic brali udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Schoenborn-Gymnasium w Bruchsal w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ „SOS: Sick or Sound”. W rozmowach uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Niemiec, Rumunii oraz Polski. Stronę niemiecką reprezentowali: Simone Schoenung oraz Jurgen Mittag. Z Hiszpanii przyjechali: Carlos Ivo Jerez Rodriguez oraz Carlos Jerez z InstitutD’Icart. Rumunia była prezentowana przez: Bogdana Danielę Pawelz Colegiul National „GrigoreGhica” Dorohoi. Stronę polską reprezentowały: Beata Migas oraz Edyta Wnękowicz.

Projekt "Ruch po zdrowie" czyli Iskierka Nadziei dla najmłodszych

red. Joanna Dębiec.

Projekt Od maja 2016 roku Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Ruch po zdrowie!” współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki niemu 60 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, mieszkających w powiecie brzeskim może rozwijać swoje pasje związane z grą w piłkę nożną. W ramach zajęć, prowadzonych w czterech grupach wiekowych przez wykwalifikowaną kadrę, uczestnicy zadania realizują różne formy aktywności. Są więc gry sparingowe, wyjścia na basen i kręgielnię, by umożliwić dzieciom wszechstronny rozwój.

Rodzinny Piknik Sportowy i nasze fotoreportaże

red. Joanna Dębiec.

Rodzinny Piknik Sportowy i nasze fotoreportaże Za nami Rodzinny Piknik Sportowy w Czchowie - rozpoczął się na stadionie nad Dunajcem, a zakończył na hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Dzieciaki były zachwycone, sport, zabawa, kiełbaski z grilla, słodkie pączki, mecz pomiędzy rodzicami młodych sportowców różnych sekcji... Warto zaznaczyć, że dzieci z gminy Czchów już od najmłodszych biorą udział pod okiem trenerów przy wsparciu gminy i MOKSiR w zajęciach ogólnorozwojowych - sekcjach siatkówki, piłki nożnej, tenisa stołowego; uczą się i bawią, ćwiczą i osiągają sukcesy w gminie, w powiecie, nawet województwie, ale o tym napiszemy szerzej w najbliższym "Czasie Czchowa". Ważne, że na imprezie szczególnie dla nich, naszych małych sportowców - pogoda nikogo nie zraziła, a emocji nie brakowało.

Już na naszej stronie od wczoraj fotoreportaż z wydarzenia - kliknij w odpowiednie zdjęcie na przesuwającym się pasku wydarzeń. Wkrótce udostępnimy archiwum naszych fotoreportaży...

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w otwarciu w Brzesku Wystawy fotografii reportażowej "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." - za wsparcie, mnóstwo ciepłych słów, piękne, niepowtarzalne i szczere emocje.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję Organizatorom: Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Brzesku, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Złotej, Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "W Stronę Tęczy", opiekunom i wychowawcom, a przede wszystkim Dzieciom niepełnosprawnym i Ich rodzicom - bohaterom Wystawy - dzięki Wam powstało coś wspaniałego, a ja to tylko miałam możliwość pokazać.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję znanemu dziennikarzowi Wojciechowi Bonowiczowi, autorowi wymownych felietonów m.in. w Tygodniku Powszechnym i pisarzowi - za wsparcie pomysłu stworzenia wystawy oraz piękny list, który przesłał będąc w Lwowie wraz z pozdrowieniami dla uczestników naszego Wydarzenia. List został odczytany na otwarciu, a ponieważ bardzo się spodobał i wielu uczestników wydarzenia chciało, by go udostępnić - niżej go publikujemy.
Dziękuję Panu Staroście Andrzejowi Potępie za objęcie Wystawy honorowym patronatem i wsparcie działań Stowarzyszenia "W Stronę Tęczy" oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej.

Zaproszenie na wystawę

red. Joanna Dębiec.

Zaproszenie na wystawęZaproszenie na wystawęZapraszam wraz z Organizatorami na wystawę fotografii reportażowej "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." z dzieciakami niepełnosprawnymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej jako bohaterami, z Ich emocjami jako barwami w otaczającym świecie, w ludzkim życiu - Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku - 15.września (w najbliższy czwartek) - godz. 17.00 - otwarcie...

Wystawa będzie do obejrzenia w Brzesku do końca października.

Dzięki "Iskierce Nadziei" młodzi ludzie biorą udział w ciekawym projekcie "multimedialnym"

red. Joanna Dębiec.

    Dzięki Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie uzyskało możliwość uczestnictwa w ogólnopolskim programie ''Równać Szanse'' Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich przeprowadzić należało diagnozę środowiska lokalnego. Została ona następnie wysłana i oceniona przez 151 organizacji z 16 województw. Drugim etapem było skonstruowanie projektu, który również został przekazany do oceny. Dokonywały jej 53 dopuszczone organizacje, z czego 27 dostało dotacje na działania.

Inicjatywa ta skierowana jest do młodych ludzi w wieku 13-19 lat...

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród Wrocławia

red. Joanna Dębiec.

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród WrocławiaMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Wrocławia są organizatorami uroczystości - już cyklicznej - wręczenia nagród Wrocławia dla Czchowa, której towarzyszy wernisaż prac plastycznych Henryka Bicz-Święcickiego, inicjatora przedsięwzięcia i wielkiego ambasadora Czchowa na wrocławskich salonach kulturalnych.

W tym roku Odznakę Honorową Wrocławia "Złote Pióro z Brylantem" otrzymają: Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów - za wzorowy kontakt z twórcami kultury oraz Teresa Kasińska - wieloletnia nauczycielka - za ogromną wiedzę, a także przekazywanie uczniom pięknych wzorców życia i więzi z kulturą. Wystawa prac plastycznych Pana Henryka tym razem będzie dotyczyła znanych postaci historycznych i nosi tytuł "Bonaparte, Sienkiewicz, Paderewski - tylko w Czchowie".

Zapraszamy 8 września na godz. 17.00 do MOKSiR Czchów.

Akcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnego

red. Joanna Dębiec.

Akcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnegoAkcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnegoRozpoczął się rok szkolny, w fotoreportażach na naszej stronie umieściliśmy materiał z Domosławic, gdzie 1-mu września towarzyszyła akcja promocyjna i informacyjna dotycząca bezpieczeństwa na drogach, w pobliżu szkół, przejść dla pieszych - z udziałem Policji z Brzeska.

Kliknij w Fotoreportaż

Akcja polegała na zatrzymywaniu kierowców i rozdawaniu ulotek o akcji. Policji towarzyszył Dyrektor domosławickiej szkoły Kazimierz Wojnicki, Zastępca Burmistrza Czchowa Tadeusz Płachta oraz redakcja. Drugim miejscem w powiecie brzeskim, które wybrano na miejsce akcji było samo Brzesko. Warto dodać, że takie akcje są przez samych kierowców odbierane bardzo pozytywnie, wielu chwaliło inicjatywę i zabierało więcej ulotek, bo rozdawać je znajomym kierowcom. Rok szkolny niewątpliwie wymaga od kierowców zwracania szczególnej uwagi na drogi, okolice szkół, przedszkoli, przejścia dla pieszych i zachowania bezpieczeństwa.

Tego samego dnia o godz. 16.00 miało miejsce również rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach, które postaramy się również pokazać na zdjęciach. Tak naprawdę nauka zaczęła się od tego tygodnia, życzymy uczniom i nauczycielom dobrego i pełnego sukcesów roku szkolnego!

Już jutro na czchowski rynek zjadą zabytkowe samochody

red. Joanna Dębiec.

Już jutro na czchowski rynek zjadą zabytkowe samochody Już po raz piąty z krakowskiego Rynku Głównego wyruszy V Rajd Polski Historyczny. W tym roku organizatorzy przygotowali 17 odcinków specjalnych o długości 540 km, na których zawodnicy będą rywalizować w jeździe na regularność, czyli na dokładność, a nie szybkość przejazdu. W tym roku odwiedzą również Czchów.

Warto zabrać dzieci i 3. września wybrać się do Czchowa, w najbliższą sobotę na czchowskim rynku pojawią się około godz. 9.30 zabytkowe samochody - podrasowane, odpicowane, błyszczące, można będzie porozmawiać z kierowcami, podpytać ich - prawdziwych pasjonatów - o historię ich wozów, o pochodzenie, zrobić zdjęcie... zapraszamy. Pogoda ma dopisywać.

Projekt "Iskierka dla Seniora" realizowany w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Projekt

Projekt

Projekt Już po raz drugi Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" w Czchowie realizuje zadanie publiczne w ramach rządowego programu ASOS na lata 2014 – 2020. Projekt „Iskierka dla Seniora” skierowany jest do osób w wieku 60+ i ma na celu podniesienie kompetencji społecznych, nabycie nowych umiejętności i integrację międzypokoleniową osób starszych z terenu gminy Czchów. W projekcie bierze udział 32 seniorów, którym współtowarzyszy 8 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie.

W tegorocznej edycji projektu dofinansowanego z funduszy ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej seniorzy biorą udział m.in. w warsztatach z psychologiem, zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przedsiębiorczości, warsztatach dziennikarskich, gastronomicznych i florystycznych. Seniorzy będą także pracować wolontarystycznie w Zespole Opieki Społecznej, a także przygotują miłą niespodziankę dla przedszkolaków.

Dożynki Gminne '2016 w Jurkowie

red. Joanna Dębiec.

Dożynki Gminne '2016 w JurkowieZa nami Dożynki Gminne, trzeba przyznać - dość ekstremalne, szczególnie pod koniec wydarzenia. Jurków jako Gospodarz Dożynek Gminy Czchów spisał się organizacyjnie na medal. Uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna - za rolników, za tegoroczne plony, z błogosławieństwem dla mieszkańców gminy Czchów. Ołtarz otoczyły dary natury - kosze z owocami i warzywami z ogrodów, lasów i pól, wiązanki i wianki z kłosami zbóż, ziół, liśćmi, gałązkami jarzębin, wieniec Gospodarzy w kształcie ula misternie uwity i ozdobiony - godne ukoronowanie krainy miodem, darami lasów, pól i...wodami Dunajca płynącej, a na wielkim stole bochny chleba z każdej wsi gminy Czchów. Oprawę Mszy wzbogaciła swoim występem orkiestra strażacka ze Złotej. Po takim budującym rozpoczęciu orszak dożynkowy przemaszerował pod Zespół Szkół w Jurkowie, gdzie na placu wielofunkcyjnym już czekała na gości wspaniała scena...

KLIKNIJ TU - FOTOREPORTAŻ Z DOŻYNEK '2016

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016 w Złotej. Wyniki

red. Joanna Dębiec.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016 w Złotej. WynikiJak zapowiadaliśmy, 14 sierpnia br. w Złotej przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 7 drużyn OSP gminy Czchów. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Pogoda dopisała, również kibiców - jak zwykle w Złotej bywa - nie zabrakło. Sędzią głównym Zawodów był mł. bryg. Piotr Lach z PSP w Brzesku. Wydarzenie rozpoczął Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał. Warto dodać, że po raz pierwszy wśród startujących drużyn pojawiła się żeńska drużyna pożarnicza z Tworkowej, brawo!

W klasyfikacji generalnej Druhny z OSP Tworkowa zajęły 1 miejsce w swojej kategorii, natomiast w kategorii męskich drużyn pożarniczych na 1 miejsce zapracowali sobie druhowie z OSP Tworkowa, 2 miejsce zdobyła OSP Tymowa i III miejsce - OSP Złota - tak więc Gospodarze również znaleźli się na podium!

Ale wracamy do szczegółowych wyników Gminny Zawodów Sportowo-Pożarniczych '2016 w Złotej...

Najbliższe wydarzenia na niebie i ziemi

red. Joanna Dębiec.

Najbliższe wydarzenia na niebie i ziemi12-14 sierpnia można będzie na niebie zaobserwować zjawisko spadających gwiazd. Warto je sfotografować, albo chociaż tylko zobaczyć, a na pewno mieć w zanadrzu życzenia do spełnienia. Więcej w artykule: "Jak obserwować spadające gwiazdy".

Przypominamy - w najbliższą niedzielę 14.sierpnia o godz. 16.00 (uwaga zmiana z godz.17.00) na stadionie Temidy Złota rozpoczną się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016.

 

21. sierpnia 2016 w gminie Czchów - Gminne Dożynki, których Gospodarzem w tym roku będzie sołectwo Jurków. Święto Plonów rozpocznie tradycyjnie Msza św. Dziękczynna w kościele parafialnym w Jurkowie o godz. 15.00, a dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na placu rekreacyjno-sportowym obok szkoły.

 

Najbliższy numer "Czasu Czchowa" - lipiec/sierpień 2016, z najważniejszymi czchowskimi wydarzeniami lata - w kioskach po 20. sierpnia br.